Звіт голови Кельменецької районної державної адміністрації по виконанню делегованих районною радою повноважень 01.09.14

Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

Шановний головуючий, шановні депутати районної ради та запрошені!

У відповідності до Законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про місцеве самоврядування в Україні», діючи на засадах відповідальності перед людиною і державою за свою діяльність, верховенства права, законності, пріоритетності прав людини, гласності, поєднання державних і місцевих інтересів, районна державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території району, а також реалізує повноваження, делеговані їй районною радою.

Враховуючи широкий спектр повноважень районної державної адміністрації і розуміючи високий рівень відповідальності за ефективність їх реалізації, мною, як головою райдержадміністрації, посадовими особами районної державної адміністрації послідовно і наполегливо вживаються заходи, спрямовані на організацію забезпечення дієвого і результативного функціонування структурних підрозділів районної державної адміністрації, їх тісної співпраці з селищною, сільськими  радами, територіальними підрозділами  центральних органів  виконавчої влади,  суб’єктами господарської діяльності, які беруть безпосередню участь у процесах практичного втілення у життя  вимог сьогодення.

Вважаю, що відвертість і конструктивний критичний підхід до вирішення актуальних питань життєдіяльності територіальних громад повинні ґрунтуватися на баченні перспектив розвитку району, яка є запорукою співпраці усіх його ланок, та подальшої розбудови суспільних і соціально-економічних відносин в усіх населених пунктах району.

Один з найголовніших факторів, що впливає на  покращення нашого  життя - це ефективний соціально-економічний  розвиток  кожного населеного пункту, який базується на тісній співпраці селищної, сільських рад  з  громадою.  Надання ж якісних послуг населенню  залишається першочерговим завданням органів виконавчої влади.

Хочу підкреслити, що у вирішенні соціально-економічних проблем району ми маємо покладатися лише на самих себе. І тому, якщо ми хочемо з кожним роком жити краще, то ні в якому разі не маємо права зупинятися на досягнутому, а крок за кроком підвищувати планку життєвих та соціальних стандартів, яких прагнемо досягти. Але це повинні бути не просто слова, а щоденні конкретні дії кожного з нас.

Політична криза в Україні негативно вплинула і на економіку району, яка  і так перебувала в стані рецесії. Тому в економічній сфері дії виконавчої влади, в першу чергу,  зосереджені на подоланні існуючих проблем  і перешкод на шляху до забезпечення зростання продукції в базових галузях, залученні в економіку району інвестицій.

Причиною сповільнення темпів соціально - економічного розвитку району  є  борги.  Кошти, які надходили до бюджетів, спрямовувались, в першу чергу, на погашення кредиторської заборгованості, яка на 1 травня 2014 року  становила 5346,6 тис.грн. Станом на 1 вересня 2014 року борг скоротився на 4397,7 тис.грн. і становить  948,9 тис.грн.

         За  січень - серпень 2014 року  до місцевих бюджетів району надійшло 16579,5 тис. грн. власних доходів, з них: по загальному фонду – 12804,20 тис.грн. та по спеціальному – 3775,3 тис.грн.

          В порівнянні з відповідним періодом минулого року до бюджету району надійшло власних доходів на 960,7 тис.грн. більше, з них:  по загальному фонду  на 909,0  тис.грн.,  по спеціальному на  51,7 тис.грн.

          До районного  бюджету, з початку року, надійшло 6689,3 тис.грн. власних доходів (111,8 % до уточненого плану на відповідний період), з них: по загальному фонду - 5663,8 тис.грн. (108,3 %) та по спеціальному - 1025,5 тис.грн. (135,7 %). Проти відповідного періоду  минулого року  доходи загального  фонду  районного бюджету  збільшились  на 201,1 тис.грн.

        До селищного та сільських бюджетів  району  надійшло 9890,2 тис.грн.  власних  доходів, з них: по загальному – 7140,4 тис.грн. та по спеціальному – 2749,8 тис.грн.

          Проти  відповідного періоду минулого року доходів загального фонду до селищного та сільських  бюджетів надійшло на  707,9 тис.грн.  більше. Станом на 1 вересня 2014 року, на оплату захищених статей направлено 102833,2 тис.грн., що склало 95,8 % від загальної суми  видатків.

          За січень - серпень 2014 року план по доходах  загального  фонду  виконано  всіма  місцевими бюджетами.

          Станом на 01.09.2014, по Кельменецькому району обліковується податковий борг до зведеного бюджету у сумі 483,6 тис.грн. та до місцевого 313,1 тис.грн., в тому числі по  підприємствах  банкрутах 18,8 тис.грн. В порівнянні з 01.01.2014 борг скоротився на 1099,990тис.грн. та на 469,5 тис.грн. відповідно.

          За І півріччя 2014 року, у розвиток економіки району за рахунок усіх джерел фінансування було вкладено 9026 тис.грн. капітальних інвестицій, з них 99,7 % - інвестиції в матеріальні активи.

          Інвестовано власних коштів підприємств та організацій – 3459 тис.грн., коштів державного  бюджету - 86 тис.грн.,  коштів  місцевих  бюджетів – 365 тис.грн., з інших джерел фінансування – 5106 тис.грн.

          Впроваджується  спільний проект ЄС та програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІ».  У ІІ фазі  беруть участь Грушовецька, Перковецька, Оселівська, Зеленецька  сільські ради.

          По Грушовецькій сільській раді загальна вартість проекту «Енергозберігаючі заходи с. Грушівці – капітальний ремонт вуличного освітлення» складає  162,135 тис.грн. Роботи завершено, вуличне освітлення вже працює. Підрядчику  повністю  перераховано  кошти.

          По Перковецькій сільській раді загальна вартість проекту «Енергозберігаючі заходи с. Перківці – капітальний ремонт вуличного освітлення» складає  161,075 тис.грн. На 2 вулицях встановлено ліхтарі прокладено частково лінію. Громадою села перераховано підрядчику кошти в сумі 8,125 тис.грн., сільською радою – 37,0 тис.грн., для завершення необхідно ще 35,5 тис.грн.

          По Оселівській сільській раді загальна вартість проекту «Енергозберігаючі заходи с. Оселівка – капітальний ремонт вуличного освітлення» складає  161,075 тис. грн. Встановлено 54 ліхтарі. Громадою села перераховано підрядчику кошти в сумі 8,125 тис.грн, з  місцевого бюджету виділено 20,0 тис.грн, для завершення необхідно  52,5 тис. грн.

          По Зеленецькій сільській раді загальна вартість проекту «Покращення водопостачання у с. Зелена  – «Капітальний ремонт водогону» складає  186,159 тис.грн. Проведено  та запущено водопровід по території села, працюють всі насоси. Роботи  виконані на 85%. Громадою села перераховано підрядчику 21,367 тис.грн., сільською радою – 52,0 тис.грн, для завершення необхідно 31,701 тис.грн.

         Загальна сума коштів (співфінансування з місцевих бюджетів), необхідна для завершення робіт по всіх 4 проектах складає 119,7 тис.грн.

         Для   участі   в  конкурсному відборі “Програми,  що   можуть реалізовуватися  за  рахунок коштів  державного фонду регіонального  розвитку   у 2015  році” подано проект  ’’Чиста  вода-добре  здоров’я’’ - реконструкція  та модернізація  мережі  водопостачання  та  водовідведення  смт Кельменці” кошторисною  вартістю 19,7 млн.грн.

         Не перший рік спостерігається складна ситуація  в промисловому виробництві. Ні для кого з присутніх не є новиною, що на території району відсутні потужні промислові підприємства. Обсяг реалізованої промислової продукції в розрахунку на одну особу за 6 місяців 2014 року склав  30,7 грн., що на 5,9 грн. більше до показника відповідного періоду 2013 року, але  значно нижчий, ніж по інших районах області. Тому, відповідно до делегованих районній державній адміністрації повноважень, відпрацьовуються питання щодо підвищення інвестиційної привабливості району. Знайти і залучити інвестора саме в розвиток промислового виробництва - одне з першочергових наших завдань.

         За статистичними даними,  за січень - серпень 2014 року господарську діяльність здійснювало 3 промислових підприємства:  КП ’’Кельменецька районна друкарня’’, ТОВ ’’Вороновицький щебеневий кар'єр’’, ПП ’’Агро-Вест-Ком’’

  КП ’’Кельменецька районна друкарня’’ та ТОВ ’’Вороновицький щебеневий кар'єр’’ вироблено промислової продукції на загальну суму 1879,4 тис.грн., що становить 105,1 % до відповідного періоду минулого  року.

ПП ’’Агро–Вест–Ком’’  спеціалізується на переробці  сої. За січень -серпень 2014 року підприємством вироблено 148,1 тонн соєвої олії та 1258,2 тонн соєвої макухи на загальну суму 7694,3 тис.грн. 

ПП «Елана», яке виготовляє войлочні, текстильні вироби та синтепон, здійснено випуск пробних партій товарів. Працевлаштовано 27 чоловік,   планується збільшити штатну чисельність до 50 чол.

Розпочав роботу цех по виробництву ковбасних виробів.

В районі  працює 5 приватних пекарень, потужності яких дозволяють повністю забезпечити  населення району хлібом та хлібобулочними виробами.

Сподіваюсь на збільшення  обсягів виробленої  та реалізованої продукції, розширення її видів, що дасть можливість не тільки поповнити бюджет, але і створити нові робочі місця.

Аналіз результатів роботи аграрного сектору економіки району свідчить, що в складних економічних і погодно-кліматичних умовах здійснювалась робота щодо створення сприятливого ринкового середовища для агробізнесу.

Сільське господарство — це галузь, яка сьогодні демонструє стабільне зростання і є основою економіки району. Наше завдання – зробити все для того, щоб  Кельменечина займала високе місце не тільки на рівні області. У нас для цього  є і можливості, і земля, і працьовиті люди.

На території району налічується 11 товариств та приватних сільськогосподарських підприємств, 69 фермерських господарств (з них у 10 в обробітку більше 100 га) і приватні підприємці, які в основному  займаються виробництвом продукції рослинництва.  Всього в поточному році обробляється 39,5 тис.га, в тому числі агроформуваннями 22,4 тис.га.

Завершено збирання ранніх зернових культур. Всіма категоріями господарств з 11,3 тис.га, засіяних  ранніми зерновими, намолочено 58,4 тис.тонн зерна, урожайність склала 50,6 ц/га, що на 9,0 ц/га більше проти минулорічного показника. 

         Сільськогосподарськими підприємствами було посіяно  7,1 тис.га  ранніх зернових, урожайність  яких становить 54,6 ц/га, що на 17,0 ц/га більше проти минулого року. Всього господарства нашого району намолотили  38,5 тис.тонн зерна ранньої групи.

Найкращий урожай отримано озимої пшениці — 59,3 ц/га,  що на 16,4 ц/га більше, в порівнянні з минулим роком.  Всього засипано 29,6 тис.тонн зерна.  

Найвища урожайність пшениці  становить  88,7 ц/га (ТОВ «Дністрові роси»). Також гарних показників по  урожайності пшениці, більше 60 ц/га,  досягли  ФГ «Лідер», ФГ «Украгро», ТзОВ «Кельменці Агро», ПП «Югро»,  СГК «Бабинський».

         Озимого ячменю було посіяно 480 га, з них намолочено 2,5 тис.тонн зерна, урожайність з гектара склала 49,6 ц. Гарні результати і в СГК «Бабинський», і  в «ТзОВ « Суворова», і  ПП «Югро», де урожайність становить  більше 55 ц/га.

Під урожай наступного року агроформуваннями району прогнозується засіяти озимого клину на зерно  4,79 тис. га, із них  озимої пшениці - 4,6 тис. га,  (96%), крім того,   озимого ріпаку  1,76 тис. га, якого вже посіяно на площі 1,26 тис.га.

Для проведення посіву господарствам необхідно заготовити 957 тонн високоякісного насіння (не нижче ІІ репродукції) озимих зернових культур і 10,2 тонни насіння озимого ріпаку. На даний час господарствами проводиться засипка насіннєвого матеріалу з подальшою його сертифікацією в Державній інспекції сільського господарства.

Станом на 10 вересня поточного року проводиться підготовка ґрунту під посів з метою своєчасного  посіву озимих культур. Із 6,55 тис. га, які необхідно підготувати, фактично підготовлено 3,5 тис. га, або 53,4 % до потреби.

Крім осінньо - посівної компанії господарства готуються до збирання пізніх сільськогосподарських культур та проведення основного обробітку ґрунту.  

Пізні культури складають площу  13,36 тис. га, із них: 2,39 тис.га - кукурудза на зерно;  10,25 тис.га -  соя;  0,72 тис.га -  інші. Розпочато збирання сої.

На площі  16 тис. га необхідно провести оранку на зяб.

Поступово відроджується в районі садівництво. На сьогодні вирощуванням плодово-ягідної продукції займається  17 господарств, площі садів  і ягідників  складають відповідно 637 га та  73 га.

         Що стосується тваринництва, то  в сільськогосподарських  підприємствах, станом на 01.09.2014, налічується 674 гол. великої рогатої худоби, що складає до відповідного періоду минулого року 109,4 %,  тому числі 309 гол. корів, 482 гол. свиней, 128 гол. овець.

За 8 місяців 2014 року підприємствами реалізовано 74,2 тонн м’яса в живій вазі, вироблено 836,2 тонн молока.

Основним напрямком роботи у сфері земельних відносин є організація використання сільськогосподарських угідь району за призначенням.

         Площа земель району складає    67,017 тис.га, в тому   числі рілля – 44,476 тис.га. Всім власникам земельних часток (паїв), які мають право на отримання державних актів на право на земельні ділянки, завершено виготовлення державних актів в обмін на сертифікати. 

         Проводиться  робота щодо вирішення питань у сфері земельних відносин. За 8 місяців 2014 року проведено державну  реєстрацію 1279 земельних ділянок, надано 900 витягів  з  технічної  документації  про  нормативну  грошову  оцінку  земельної  ділянки, 302 висновків про  погодження документації  із  землеустрою,  753 витягів   з  державного  земельного  кадастру, 347 довідок з  державної  статистичної  звітності  про  наявність  земель  та  розподіл  їх  за  власниками  земель,  178 висновків для оформлення проектів відведення земельних ділянок з питань містобудування та архітектури, обстежено 13 земельних ділянок та будівлі з наданням позитивних висновків для будівництва, реконструкції і капітального ремонту об’єктів різного призначення, 8 містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок.

Здійснюючи делеговані повноваження  районна державна адміністрація  приділяє значну увагу реалізації  завдань в галузі будівництва, транспорту, житлово-комунального господарства, зв’язку і енергетики.

На виконання статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» селищною, сільськими радами прийнято відповідні рішення щодо пайової участі забудовників у створенні і розвитку інженерно – транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів.

         На жаль, темпи будівництва об’єктів різного призначення з кожним роком зменшуються. За 8 місяців 2014 року підприємствами  виконано будівельних робіт  на суму  885 тис.грн. За 6 місяців 2014 року здано в експлуатацію 5 індивідуальних житлових будинків загальною площею 908 м2.  В минулому році розпочато будівництво навчального корпусу школи до спортивного залу клубу с.Мошанець, де вже освоєно  майже   6,0 млн. грн.

За 8 місяців 2014 року районною державною адміністрацією видано 29 будівельних паспортів та 9 паспортів прив’язки тимчасових споруд для підприємницької діяльності. Виготовлено проектно-кошторисні документації на реконструкцію навчально-виховного комплексу в с.Грушівці, нежитлової будівлі під ДНЗ в с.Мошанець та реконструкцію вуличних мереж водопостачання і водовідведення смт Кельменці, які пройшли  державну експертизу, а проектно-кошторисну документацію на реконструкцію частини приміщень нежитлової будівлі під дитячій навчальний заклад с.Комарів  відправлено на експертизу.

Район має щільну мережу автомобільних доріг, стан яких потребує значного покращення, що, в свою чергу, вимагає відповідних фінансових вкладень. На ремонт вуличних шляхів у 2014 році, відповідно до затверджених обласною державною адміністрацією переліків об’єктів будівництва, реконструкції,  ремонту та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах Чернівецької області, для потреб  району передбачено субвенцію з державного бюджету  на загальну суму 5953  тис.грн., із них залишок станом на 01.01.2014  - 2134 тис.грн.

Станом на 01.09.2014  проведено ремонти  12 доріг населених пунктів району на загальну суму 1033,5 тис.грн. Виконано капітальні ремонти: вул.Квіткова с.Дністрівка на 100 тис.грн.;  вул.Головна с.Вовчинець на 100 тис.грн.;  вул.Хотинської с.Комарів на 110 тис.грн.;   вул.Придністрова с.Коновка на 100 тис.грн.  та   поточні ремонти:  вул.Сагайдачного  с.Лівинці на 80 тис.грн.;   вул.Бесарабська  с. Бурдюг на 89 тис.грн.;  вул.Садова с.Іванівці на 80 тис.грн.;  вул.Дружби   с.Бузовиця   на 92 тис.грн., вул. Панська   с.Козиряни на 86 тис.грн., вул.Бузовицька   с.Бабино  на 70 тис.грн., вул.Прибережна  с.Вороновиця   на 61,2 тис.грн.,   вул.Миру   с.Мошанець   на   65,3 тис.грн.

В 2007 році за рахунок субвенції з державного бюджету розпочато реконструкцію мережі водопостачання смт Кельменці. На даному  об’єкті  вже освоєно 3 млн. 20 тис.грн., на його завершення необхідно 1 млн. 20 тис.грн.,  але з починаючи 2011 року кошти  з державного бюджету так і не виділялись, тому будівництво призупинено.

Існує проблема із водозабезпеченням жителів с.Майорка, де в колодязях практично відсутня вода. Вирішити це можливо шляхом будівництва мережі централізованого водопостачання. Комарівською сільською радою, яка є замовником будівництва, вже виговлено проектно-кошторисну документацію.  Вартість робіт складе 450 тис.грн.

Вживалися заходи щодо стабільного забезпечення населення необхідними житлово-комунальними послугами.

За  8 місяців поточного року Кельменецьким виробничим управлінням житлово-комунального господарства надано споживачам послуг на загальну суму 1054,6  проведено заміну труб у  водопровідно-каналізаційній мережі,  поточні ремонти в житловому фонді та ін. на загальну суму 111,9  тис.грн.

В районі функціонує 7 об’єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків.

За січень - серпень 2014 року споживачами всіх категорій використано електроенергії   на  13 131,1 тис.грн., сплачено - 13 199,4 тис.грн., спожито природного газу на 16 719,4 тис.грн., проплачено – 15039,5   тис.грн. Рівень оплати  склав  відповідно 100,5 %  та 89,5  %.

У  червні поточного року в Уряді України створено Кризовий енергетичний штаб, завдання якого забезпечити баланс енергетичних ресурсів та розробити заходи щодо зменшення споживання природного газу бюджетними організаціями та установами.

Районною державною адміністрацією  розроблено оперативний план технічних заходів та помісячний графік споживання природного газу, що дасть можливість досягти економію природного газу в середньому на 10 відсотків щомісячно.

Приділялася увага і забезпеченню належного транспортного сполучення між обласним центром, райцентром, населеними пунктами району. Перевезення населення в районі здійснюється 14 приватними підприємцями, які стали переможцями обласних конкурсів по визначенню перевізників на внутрішньообласних та внутрішньорайонних маршрутах загального користування.

За січень - серпень 2014 року  пасажирським  автотранспортом   перевезено  775,7 тис. пасажирів.Обсяг пасажирообороту   склав  63,6  млн.пас.км.

Виконуючи делеговані радою повноваження в галузі торговельного обслуговування населення, районна державна адміністрація аналізує стан організації торгівлі, дотримання культури обслуговування та захисту прав споживачів.

В районі торговельне  обслуговування  забезпечується   315 об’єктами   торгівлі (з яких 19 - оптової  та  289 -  роздрібної),  97  підприємствами ресторанного господарства  на 5796  посадочних  місць.

За 8 місяців  2014 року   в районі відкрито 11  об’єктів торгівлі, 1 кафе-бар, 2  майстерні з   пошиття  та ремонту  одягу  та  1 - з  ремонту  взуття.

Працюють 2 ринки - Кельменецький  ПР «Заготпромторгринок» і   ’’Міський’’ та 24  торговельних майданчики.  Загальна  кількість  торгових  місць  - 1045.

З метою недопущення загострення цінової ситуації здійснюється щоденний моніторинг цін на основні продовольчі товари Працює робоча групи з питань якості  товарів, робіт і послуг  та проведення  моніторингу  цін і тарифів на споживчому ринку району  на окремі види соціально-значимих товарів,  нафтопродукти та послуги.

Жителям району надається близько 44 видів  послуг, зокрема,  з ремонтів взуття, телерадіоапаратури, побутових приладів,  комп’ютерів, мобільних телефонів, тощо.

На виконання Конституції України, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств та відомств, обласної державної адміністрації, власних і делегованих повноважень, районною державною адміністрацією, станом на 01.09.2014,  видано 243 розпоряджень (з них 52 спільних з районною радою) та 18 доручень, які законодавчо врегульовують проблеми і охоплюють діяльність усіх сфер соціально-економічного розвитку, питання захисту прав і свобод громадян, гуманітарної, внутрішньої та кадрової політики, законності і взаємодії з правоохоронними органами.

         Відповідно до делегованих повноважень,  увага районної державної адміністрації зосереджена на вирішенні проблем соціального захисту населення, реалізації законів України, Указів Президента України, постанов Уряду щодо забезпечення соціальних гарантій.

Одним із актуальних питань сьогодення є соціально-побутове забезпечення  громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО.

Для оперативного та комплексного вирішення питань із забезпечення першочергових потреб цієї категорії громадян,районною державною адміністрацією утворено відповідну робочу групу та затверджено план заходів.

Станом на 15 вересня поточного року, в районі проживає  21 сім’я, що перемістилася з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операцій, з них 20 - з Донецької та Луганської областей, 1 - з Автономної Республіки Крим. Всього 60 громадян,  серед них 26 дітей.

Також, при районній державній адміністрації відбувається засідання районної   комісії  з організації  роботи по забезпеченню надання допомоги та вирішенню соціальних питань сімей військовослужбовців та працівників правоохоронних органів, які приймають участь у антитерористичній операції.

         Станом 15 вересня 2014 року,  до Збройних Сил України з району мобілізовано 149  військовозобов’язаних.

З районної програми «Турбота» сім’ям військовослужбовцям виділено кошти в сумі 8,2 тис.грн. та підготовлено документів на виплату допомоги на суму 10,2 тис.грн. Селищною, сільськими радами також надається матеріальна допомога та вживаються необхідні заходи для вирішення проблем вищевказаних громадян.

Особлива увага приділяється сім’ям загиблих військовослужбовців.

З нагоди відзначення  23-ї річниці незалежності України за участю голови обласної державної адміністрації  Ванзуряка Р.С. здійснено відвідування вказаних сімей та надано необхідну їм побутову техніку та цінні подарунки.

         На залишаються поза увагою і питання пенсійного забезпечення жителів району.

Кількість утримувачів пенсії в районі складає 13 520 осіб, що на  246 осіб менше,  ніж  станом на 01.09.2013.

Виплачено пенсій та грошових допомог  на суму  140199,7 тис.грн., що на  32303,3 тис.грн. більше, ніж  в січні – серпні 2013 року.

Станом на 01.09.2014, середній розмір пенсії  становив  1 262 грн., що на  4,7% більше до  відповідного періоду минулого року. Призначено 376 пенсійних справ, проведено 471  перерахунки  пенсій, виплачено 483  допомоги  на поховання, розглянуто  308 звернень громадян.

Загальна заборгованість до  Пенсійного фонду України в районі за всіма видами платежів, станом на 01.09.2014, становила 537,4 тис.грн., і  зменшилась порівняно  з початком року на 1082,2 тис.грн.: в т.ч. недоїмка зі збору на обов’язкове державне пенсійне страхування зменшилася на 693,5 тис.грн., борги  по фінансових санкціях  на 185,1 тис.грн.,  по пільгових пенсіях  на 49,6 тис.грн.  по пені   на 154,0 тис.грн.

В порядку контролю за дотриманням чинного законодавства про оплату праці проводяться обстеження стану соціально-трудових відносин на підприємствах та організаціях району. Особлива увага звертається на  своєчасність виплати заробітної плати, дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, використання найманої праці без офіційного оформлення трудових відносин. 

За січень - серпень 2014 року проведено 9  обстежень на підприємствах, установах та в організаціях району, порушень не виявлено.

З метою виявлення фактів порушення законодавства про працю суб’єктами господарювання району здійснюється обмін інформацією між райдержадміністрацією, управлінням Пенсійного фонду України в Кельменецькому районі, районним центром зайнятості та Кельменецьким відділенням Хотинської ОДПІ.

За 8 місяців 2014  року проведено 7 засідань районної комісії  з питань погашення  заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та орендної  плати  за земельні  і майнові паї, де заслуховуються звіти керівників підприємств  всіх форм власності.

Фахівцями районної державної адміністрації ведеться моніторинг погашення заборгованості та аналізуються дані про динаміку із виплати заробітної плати. Станом на 01.09.2014, зареєстровано заборгованість із виплати заробітної плати по філії «Кельменецький райавтодор» та КП «Центральна районна аптека №27»  у сумі 75,1 тис.грн (станом на 01.06.2014 борг складав 109,9 тис.грн.) На засіданні вищевказаної районної комісії керівникам даних організацій рекомендовано надалі вживати заходів щодо погашення боргів та недопущення в подальшому виникнення заборгованості із виплати заробітної плати.

Разом з тим, в  районі  створено 193 нових робочих місць, в т.ч. 187 - в сфері підприємницької діяльності та 6 -  в галузі  економіки.

Станом на 01.09.2014  в управлінні праці на соціального захисту населення райдержадміністрації перебуває на обліку  15 042 особи пільгової категорії, з них: 137 інвалідів війни, 124  учасників бойових дій, 302  члена сімей загиблих на фронті,  1 264 учасників війни, 5853 дітей війни, 14 інвалідів армії, 3961 ветеранів праці, 181 ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЄС, 42 реабілітованих, 388 сільських педагогів на пенсії, 204 сільських  медичних працівників на пенсії,  2527 інвалідів загального захворювання, 10 жертв нацистського переслідування, 112  дітей – інвалідів, 299 багатодітних сімей.

На  здешевлення  пільговикам  послуг  зв’язку використано   82,8 тис.грн, залізничного транспорту – 55,1 тис.грн.,  автотранспорту - 57,9 тис.грн., водопостачання  та  водовідведення – 39,6  тис.грн.,  квартплати  - 15,1 тис.грн.    

Станом на 1 вересня 2014 року на обліку в районному центрі зайнятості перебувало  1 nbsp;571 осіб що  шукають роботу, в т.ч. 1 282 безробітних.

За сприяння  державної  служби зайнятості працевлаштовано  524  незайнятих  громадянина.

Рівень зареєстрованого  безробіття  становив  2,4 %, що на 0,4 %  менше  до відповідного показника минулого  року.  У громадських  роботах та  інших  роботах тимчасового  характеру брали  участь  112  осіб. Для організації підприємницької діяльності  з початку року було надано одноразову виплату допомоги по безробіттю 8 особам. Професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації проходили 209 безробітних.

З фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на матеріальне забезпечення та  соціальні послуги    було використано  4674,1 тис.грн.

На виконання пункту 13 статті 44 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна державна адміністрація забезпечує, відповідно до законодавства, розвиток усіх видів освіти, охорони здоров’я, культури, туризму, національно-культурних традицій населення, художніх промислів і ремесел, тощо.

З метою здійснення делегованих повноважень в галузі освіти районною державною адміністрацією вживаються заходи по забезпеченню умов для рівного доступу до здобуття якісної освіти, покращення матеріально-технічного стану закладів освіти.

         Мережа загальноосвітніх закладів району складається з 38 установ освіти, з них: 26  загальноосвітніх навчальних закладів (18 - навчально-виховних комплексів,  1 -  Кельменецький ліцей,  5 шкіл І-ІІІ ступеню, 2 школи  І-ІІ ступеню);   9 дошкільних навчальних закладів;  1 міжшкільний навчально-виробничий комбінат та  2  позашкільних навчальних заклади (ДЮЦ, ДЮСШ).

У 26 загальноосвітніх навчальних закладах району працювали пришкільні табори з денним перебуванням  відпочивало  2548 дітей, що становить 75% від загальної кількості дітей шкільного віку.

У стаціонарних таборах області відпочивало 109 дітей, з них за кошти місцевого бюджету оздоровлено 62 дітей. Для організації оздоровлення школярів пільгової категорії  з районного бюджету виділено кошти в сумі 96,894 тис. грн. 

Мережа загальноосвітніх закладів на 2014 - 2015 навчальний рік залишається стабільною і забезпечує права громадян на одержання повної загальної середньої освіти. Навчається 3422 учнів у 247 класах. До перших класів прийнято 384 школярів, до 10-х класів — 187 учнів.

Об’єктивний демографічний процес зменшення народжуваності дітей вплинув на кількість учнів загальноосвітніх шкіл району.

Проте існує проблема малокомплектних  (10) та малочисельних (5) шкіл, де  середня наповнюваність класів складає 9,8 учнів.

Відповідно до районної програми «Шкільний автобус»  організовується підвіз  249 учнів та педагогічних працівників до місць навчання та в зворотному напрямку.

Заходи щодо підтримки та розвитку дошкільної освіти в районі знаходять своє відображення в  Комплексній  програмі розвитку дошкільної освіти Кельменецького району на період до 2017 року, на реалізацію якої упродовж 2013-2014 року з районного, селищного та сільського бюджетів спрямовано і освоєно  288,9 тис.грн.

Одним із основних завдань, які стоять перед дошкільною освітою, є розширення мережі груп дошкільних навчальних закладів, необхідних для задоволення в повному обсязі потреб у дошкільній освіті.

У 18 навчально-виховних комплексах, 9 дошкільних навчальних закладах виховується 1311 дітей. Функціонує 64 групи. Є черга на влаштування дітей в ДНЗ сіл Комарів, Вартиківці. Відкрито додаткову групу в дошкільному підрозділі Бузовицького НВК. Таким чином, зменшилась кількість дітей, які перебувають на черзі.

Педагогічний процес здійснюється 560 педагогами та 129 вихователями.

На заклади освіти району в  2014 році було передбачено 49 млн.940 тис.662 грн.,  за І півріччя використано 30 млн. 669 тис. 442 грн.

У процесі підготовки закладів освіти до нового навчального року та осінньо-зимового періоду  здійснено ремонти системи опалення та  водовідведення у Бернівському НВК, класних кімнат, спортивних, актових  залів, придбано котли у Вороновицькому НВК та Ватриковецькій ЗОШ, покрівельні матеріали для Кельменецького ліцею та  Бузовицького НВК, часткового перекриття дошкільного підрозділу Бернівського НВК,  обладнання санвузлівта інш. Загальна сума витрачених  коштів  складає  639,951 тис.грн.

Діяльність закладів охорони здоров’я району спрямована на підвищення якості медичного обслуговування населення, профілактику, попередження та зниження смертності, недопущення спалаху інфекційних захворювань і вчасне їх виявлення.

Медична допомога населенню району надається комунальною установою ’’Кельменецька центральна районна лікарня’’ та комунальним закладом ’’Кельменецький  районний центр  первинної медико-санітарної  допомоги’’. До складу КУ ’’Кельменецька центральна районна лікарня’’ входить: 21 фельдшерсько-акушерських пункти, стаціонарна допомога (170 ліжок) - хірургічне, акушерсько-гінекологічне, інфекційне, неврологічне, терапевтичне, дитяче відділення, відділення інтенсивної терапії та анестезіології, консультативно-поліклінічне відділення на 375 відвідувань у зміну.

Станом на 01.09.2014,  в  КУ «Кельменецька ЦРЛ» працює 392 медичних працівника, з них  62 лікаря. Заплановані установою заходи виконувалися в повному обсязі. Проведено масову флюорографію, заготівлю цільної крові серед населення (за 6 місяців 2014 року  здало крові 442 донора), зубне  протезування пільгової категорії населення,  комплексний огляд ветеранів, інвалідів Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій та інші.

З липня поточного року відновлено пілотний проект щодо державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. Заплановано відшкодувати до кінця 2014 року  96,5 тис.грн. Екстренна медична допомога населенню району надається Кельменецьким відділенням швидкої медичної допомоги, яка входить до складу  Чернівецького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. В  квітні 2014 року даний заклад отримав ліцензію на право діяльності «Медична практика».

До складу  КЗ ’’Кельменецький  районний центр  первинної медико-санітарної  допомоги’’ входить 12  амбулаторій  загальної  практики сімейної  медицини,   денний стаціонар (57 ліжок). В даному закладі працює 188 медичних працівника, з них  26 лікарів.

Функціонує  регіональне  відділення  екстреної  медичної  допомоги  для  трьох  районів (Кельменецький, Сокирянський  та Хотинський).

Мережа лікувально-профілактичних закладів району первинної ланки оптимізована відповідно до кількості населення, яке проживає на території обслуговування.

         З метою забезпечення надання населенню невідкладної медичної допомоги заплановано відкриття ще трьох пунктів швидкої медичної допомоги на базі Лівинецької, Іванівецької, Зеленецької амбулаторії загальної практики та сімейної медицини, на яких будуть працювати фельдшерські бригади невідкладної допомоги.

         В  травні 2014 року даний заклад отримав ліцензію на право діяльності на самостійну медичну практику

Всі заклади охорони здоров’я  району  протягом року працювали  у звичайному режимі.

Але у цій сфері існує і ряд проблем, насамперед,  кадрове забезпечення. Незважаючи на те, що зараз випускникам медичних закладів надається  право на безкоштовне проходження інтернатури, через недостатнє фінансове заохочення,  молодих лікарів, що хочуть працювати у сільській місцевості, немає, і, як наслідок,  виникає проблема із належним наданням  медичної допомоги.

До мережі закладів культури району входять: 33 установи клубного типу, в тому числі  3 будинки народної творчості, 3 будинки народної творчості  та дозвілля, 11 будинків культури, 7 народних домів, 8 клубів, і  районний будинок  народної творчості та дозвілля, 33 бібліотечні  установи, 2 початкові мистецькі навчальні заклади (музична та художня школи) із філіями в 5 –ти селах, районний кінотеатр ’’Дон’’.

Фахівці культури району забезпечили діяльність 286 колективів самодіяльної народної творчості, 7 з них  мають звання “народний аматорський”, 32 любительських  об’єднань, клубів за інтересами, членами яких є 504 учасники.

Трагічні події, що відбуваються в Україні з листопада 2013 року по сьогоднішній день, вже вписані в історію. На даний час, основною метою роботи закладів культури  є виховання патріотизму, національної свідомості, згуртування громади на засадах любові до рідного краю. 

В бібліотеках району  оформлялися книжково-ілюстративні виставки «За єдність України»,  виставки-персоналії  земляків-героїв АТО. Вшановування пам'яті всіх загиблих у Другій світовій війні, на сході України, Небесної Сотні відображалася у благодійних акціях, організованих відділом культури райдержадміністрації.

         У вересні поточного року на Кельменеччині відбувся благодійний мистецький марафон «За Україну, за її волю» на підтримку українського війська, організований з ініціативи управління культури облдержадміністрації. Зібрані в рамках марафону кошти, а це понад 32 тис. грн. були передані рідним та близьким  поранених солдатів,  яким необхідна фінансова допомога для лікування.

           За 8 місяців 2014 року сільськими клубними установами надано платних  послуг  на загальну суму 88,2 тис. грн.

Відповідно до делегованих районній державній адміністрації повноважень на постійному контролі перебувають  питання   організації охорони,  реставрації, використання  пам’яток історії  та культури.

На території району на державному обліку під охороною знаходиться  79 пам’яток, в тому числі 44 – історії, 25 – археології (з них 4 національного значення), 6 –  архітектури та 4 – монументального мистецтва.

Протягом січня – серпня 2014 року на збереження та охорону пам’яток історії та монументального мистецтва витрачено коштів на загальну суму 41,0 тис.грн.

У 2014 році в с. Перківці  встановлено пам’ятник Т.Г. Шевченку із залученням коштів Перковецької сільської ради та коштів меценатів.

Основою екологічної  мережі району  є Хотинський національний природний парк, створений на базі  трьох  районів (Хотинського, Кельменецького та Сокирянського). До  складу  парку входять  ландшафтні заказники місцевого  значення «Поливанів яр», «Молодівський яр»,  «Шебутинський яр», «Галицька  стінка», «Бабинська стінка», «Гринянська стінка», іхтіологічні заказники «Бернівський  острів», а також  частина водного  плеса Дністровського  водосховища в  межах адміністративної межі Чернівецької  області та землі  ДП «Кельменецьке  спеціалізоване лісництво АПК» площею  459,5 га.

Аналіз роботи районної державної адміністрації у поточному році засвідчує, що основні завдання, передбачені делегованими повноваженнями, виконувалися послідовно та були спрямовані на забезпечення вирішення ключових проблемних питань не тільки соціального та економічного розвитку району, а і на врегулювання політичної ситуації в районі.

Період, який минув з часу мого перебування на посаді голови районної державної адміністрації є невеликим  і я визнаю, що для соціально-економічного розвитку району мій внесок  незначний. Але, незважаючи на тяжкий  час  в суспільно-політичному житті країни, хочу наголосити, що діяльність  районної державної адміністрації здійснюється  і надалі буде проводитися на принципах прозорості, підвищення ефективності прийнятих управлінських рішень, які  направлені на всебічне задоволення прав і свобод громадян.

Погоджуюсь, що зміни відбуваються не так швидко, як хотілося,  але той поступ, який сьогодні у нас є, дає можливість сподіватися на економічну стабілізацію після того, коли в країні буде мир. А за мир в сучасних умовах треба боротися.

 

         Дякую всім за увагу.

  •  

  •  

  •  

  •  
-