Звітує Фонд соціального страхування України Хотинське відділення оприлюднило дані щодо своєї діяльності у I півріччі 2018 року

26.07.2018 | 09:28
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кельменецький район

Головне  завдання працівників Хотинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області (далі – Хотинське відділення управління) - забезпечити своєчасне фінансування передбачених витрат, щоб допомогти в скрутний період кожній застрахованій особі, потерпілим, які отримали травму від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що спричинили втрату працездатності. Колектив відділення наполегливо працює, дотримуючись принципів прозорості роботи, з готовністю приділяє увагу кожному відвідувачу.

 

Матеріальне забезпечення

За даними  фінансової звітності, упродовж першого півріччя 2018 року Хотинським відділення управління на виплату матеріального забезпечення було спрямовано 1536,4 тис. грн., з них:

  • на допомогу з тимчасової втрати працездатності за 4620 днів хвороби – 701,0 тис. грн.;
  • на допомогу по вагітності та пологах отримали 28 застрахованих осіб на загальну суму 831,3 тис. грн.;
  • виплачено одну допомогу на поховання – 4,1 тис. гривень.

Порівняно з аналогічним періодом минулого року, видатки на матеріальне забезпечення в зв’язку з тимчасовою втратою працездатності зросли на 42,5 %, по вагітності та пологах -  на 33,8%: середньоденний розмір їх становлять 151,73 грн та 129,93 грн відповідно.

Один із головних чинників цього – зростання розміру мінімального та середнього заробітку застрахованих осіб. Однак,  суттєвий ріст склався і за рахунок збільшення  кількості оплачених днів допомоги, адже краяни провели на лікарняному, впродовж першого півріччя цього року на 841 день більше, ніж за аналогічний період 2017 року та на 1302 дні більше по вагітності.

 

Соціальні послуги

З 01 січня цього року Фонд соціального страхування України успішно впровадив принципово новий підхід до надання соціальних послуг, зокрема механізм отримання медичної реабілітації, який було спрощено та переведено на адресність.

Застрахована особа, що перебуває на стаціонарному лікуванні у лікувальному закладі, на підставі висновку лікарсько-консультативної комісії  щодо необхідності реабілітаційного лікування за певним профілем захворювання  направляється до санаторно-курортного закладу на відновне лікування. Пацієнту надається перелік санаторіїв, які відповідають вимогам за профілем його хвороби,  він самостійно вибирає санаторно-курортний заклад, узгоджується наявність вільних місць і укладається тристоронній договір – між Фондом, санаторієм і хворим. На час реабілітації продовжується лікарняний листок.  

У Кельменецькому районі на відновне лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів соціального страхування в І півріччі направлено 7 застрахованих осіб. На це використано 100,8 тис. гривень.

Станом на 01.07.2018 лікування оплачено 4 особам  на суму 57,6 тис.гривень.

Фонд соціального страхування України забезпечує повний комплекс необхідних пацієнтам процедур, операцій, препаратів для максимальної вірогідності  відновлення працездатності.

Також Фонд соціального страхування України фінансує забезпечення потерпілих на виробництві спеціальним медичним доглядом, постійним стороннім доглядом або побутовим обслуговуванням в залежності від потреби та ступеня обмеження життєдіяльності, здатності до самообслуговування.

У І півріччі 2018 року Хотинським відділенням управління потерпілим на виробництві відшкодовано вартість ліків на суму 2,7 тис. гривень.

Страхові виплати

З початку 2018 року було здійснено три етапи перерахунків розміру страхових виплат потерпілим на виробництві (членам їх сімей), що дозволило збільшити їх у середньому на 40,6%.

Таким чином, розмір виплат було збільшено для 79 осіб. Із них з інвалідністю – 51 особі, 20 потерпілим із відсотком втрати працездатності без групи інвалідності і ще вісім, котрі мають право на щомісячні страхові виплати в разі втрати годувальника. Цій категорії застрахованих осіб виплачено коштів та надано послуг на суму 972,4 тис. гривень.

 

 

Тетяна Бродовінська,

Начальник Хотинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області.

  •  

  •  

  •  

  •  
-