Звіт голови Кельменецької районної державної адміністрації по виконанню делегованих районною радою повноважень

04.08.2016 | 21:51
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кельменецький район

Відповідно до Конституції України, законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про місцеві державні адміністрації” дозвольте прозвітувати перед вами, шановні депутати і запрошені,  про виконання  районною державною адміністрацією делегованих їй районною радою повноважень.

На початку звіту хочу подякувати громаді, депутатам, структурним підрозділам  районної державної адміністрації, селищній та сільським радам, установам і організаціям за тісну співпрацю. Узгодженість зусиль між органами виконавчої влади та місцевого самоврядування є необхідною умовою  для забезпечення належного рівня життєдіяльності населення.

В умовах негативного впливу на економічну та політичну стабільність в країні через втручання зовнішнього агресора, проведення антитерористичної операції в східних регіонах України,  в цей нелегкий для держави та народу України час, діяльність районної державної адміністрації була направлена на забезпечення захисту прав, свобод та законних інтересів громадян, розвиток галузей економіки, ефективне використання природних, трудових та фінансових ресурсів, збільшення бюджетних надходжень,  вирішення комплексу питань щодо реалізації соціальної політики, впровадження реформ органів влади та місцевого самоврядування.

Розв’язання основних економічних і соціальних проблем Кельменеччини здійснюється через програми розвитку провідних галузей та щорічні програми економічного і соціального розвитку району у тісній взаємодії з селищною та сільськими радами, установами та організаціями. Протягом 2015 року  діяло 32 районних (комплексних) Програм,на реалізацію яких,за рішеннями районної ради, передбачалося видатки у сумі 33659,1 тис.грн., з них  профінансовано та освоєно  5635,5 тис.грн., що становить   2,4%.  

Нині на виконанні в районній державній адміністрації перебуває 24 Програми, якими передбачено комплекс заходів, визначено першочергові завдання розвитку району, критерії їх досягнення. Механізм контролю їх реалізації  передбачає  аналіз та звітність про виконання завдань на пленарних засіданнях районної ради. Водночас, всі ми розуміємо, що фінансовий ресурс району не дає можливості  фінансування всіх прийнятих Програм, що в свою чергу не дозволяє забезпечити їх повне виконання.

Стан розвитку промислової галузі потребує значного покращення. Протягом останніх років залишається проблемним питання щодо функціонування на території району потужних підприємств з великими обсягами виробництва.

Разом з тим, приємно відзначити, що протягом 2015, поточного років  КП ’’Кельменецька районна друкарня’’, ТОВ ’’Вороновицький щебеневий кар’єр’’ та ПП ’’Агро-Вест-Ком’’, які представляють промислові підприємства району та входять в основне коло звітуючих, стабільно здійснюють свою господарську діяльність.

За 2015 рік промисловими підприємствами району вироблено та реалізовано продукції на суму 4292,1тис.грн., що на 31,6% більше, ніж у 2014 році. Обсяг реалізованої промислової продукції в розрахунку на одну особу  склав  259,2 грн., що на 153,0 грн. більше в порівнянні з 2014 роком, разом з тим він  значно нижчий, ніж по інших районах області.

В минулому  році  запущено столярний і  лісопильний цехи ТОВ  «Кельм ВУД». В поточному році вже є результати його діяльності, перероблену продукцію на суму 782,0 тис. грн. відправлено в Республіку Естонія, для цього  підприємство брало участь у 3-х аукціонах на закупівлю сировини (Буковинська, Тернопільська, Хмельницька біржі).

На території району функціонує приватне  підприємство «Елана» (м. Чернівці)по випуску коврових доріжок та  виробів  з  синтепону.

В І півріччі 2016 року промисловими підприємствами району вироблено   продукції  на суму 2229,5 тис. грн., що на  674,0 тис. грн., або на 64,5% більше, ніж в І півріччі 2015 року, обсяг реалізованої промислової продукції в розрахунку на одну особу склав  169,9 грн.

Агропромисловий комплексє потужною галуззю сільськогосподарського виробництва, спроможний вирішити питання продовольчої безпеки, зайнятості населення, економічного та соціального розвитку населених пунктів району.

Відносини влади й сільгоспвиробника мають базуватися на трьох головних принципах: єдиній політиці на користь економічного зростання, об'єднанні зусиль і на простому людському взаєморозумінні.

Хвилюють проблемні питання над вирішенням яких потрібно працювати, серед них найбільш актуальними є питання ефективності використання землі. З цією метою райдержадміністрацією проводяться інвентаризації земель державної власності, забезпечення стабільної роботи тваринницької галузі, інвестування, вирішення проблем розвитку сільських територій.

Район займає 11% від загальної площі сільсьгосподарських угідь області, в тому числі – 13,4% ріллі. Питома вага району в структурі валового виробництва сільськогосподарської продукції області у 2015 році склала 8%, в тому числі у виробництві рослинницької продукції 8,2%, тваринницької – 6,8%.

Аграрний сектор району налічує 24 великотоварних сільськогосподарських підприємства, 44 фермерських господарств, в користуванні яких майже 50 тис.гектарів ріллі та особисті селянські господарства, які в основному  займаються виробництвом продукції рослинництва. 

В 2015 році обсяг валової продукції сільського господарства в усіх категоріях господарств району (у постійних цінах 2010 року) склав 330,2  млн. грн.  Індекс обсягу сільськогосподарського виробництва становив 78,7%.   У розрахунку на одну особу сільського населення вироблено продукції сільського господарства на суму 9,7 тис.грн. Обсяг валової продукціїрослинництва склав 217,7 млн.грн., що складає 72,1% до 2014 року. В галузі тваринництва даний показник склав 112,5 млн. грн., що складає 95,5 % до 2014 року.                                

У 2015 році в районі оброблялося 42,5 тис. га землі, з них агроформуваннями для виробництва сільгосппродукції використовувалося 20,6 тис. га.  

Сільгосппідприємствами було посіяно 5,8 тис. га ранніх зернових, урожайність склала 41,8 ц/га, що на 20,8 ц/га менше проти 2014 року, намолотили 24,1 тис. тонн зерна ранньої групи.

Упродовж 2015 року в сільськогосподарських підприємствах району майже в півтора рази зросло поголів’я свиней в порівнянні з 2014 роком.  Однак, собівартість вирощування була значно вища реалізаційних цін. Зокрема, виробнича собівартість 1 кг живої ваги 24 грн./кг, а реалізаційна ціна 1 кг живої ваги 21 грн./кг. У зв’язку з цим, господарства зменшили чисельність поголів’я свиней. Станом на 01.01.2016 свиней у сільгосппідприємствах району не було.    

Треба відверто сказати, що вже декілька років поспіль не діють  державні Програми підтримки сільськогосподарської галузі, тому в районі зареєстрована кредиторська заборгованість за бюджетною програмою КПК 2801350 «Державна підтримка галузі хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» в сумі 130,9 тис. гривень, яка утворилася протягом  2012 - 2013 років.

У 2015 році  на проведення робіт з охорони земель АПК виділено 25,0 тис. грн.. за рахунок коштів місцевих бюджетів. 

Минулий рік для сільськогосподарської галузі був надзвичайно складний, основною причиною були несприятливі погодні умови,  також значне підняття цін на всі матеріальні ресурси змусило сільськогосподарських товаровиробників значно заощаджувати на всьому. Сподіваюся, що 2016 рік буде більше результативний.

Цьогоріч в структурі посівних площ усіх категорій господарств  зернові та зернобобові культури займають 37,0% всієї посівної площі (15,7 тис. га), що на рівні до прогнозних показників. Технічні культури складають 43,6% (18,5 тис. га) що менше на 1 тис. га до прогнозу, картопля і овочі – 8,8% (3,5 тис. га), кормові – 9,2 %  (3,7 тис. га).

Всіма категоріями господарств озимих зернових колосових культур посіяно 7,3 тис. га, що більше на 1,6 тис. га в порівнянні з 2015 роком, в тому числі в сільгосппідприємствах 5,4 тис. га.  Рання група зернових колосових культур до збирання в сільгосппідприємствах складає 6,6 тис. га, що більше на 2,1 тис. га минулорічного. З них, озима пшениця займає площу 4,7 тис. га, що більше до минулого року  на 1,4 тис. га. Також,  посіяно  0,251 тис. га озимого ріпаку.                                                                                                                                                                                                                  

За попередніми даними, ярих сільськогосподарських культур  агроформуваннями району посіяно 13,6 тис. га, в тому числі ярого ячменю 1,2 тис. га,  соняшнику  - 4,9 тис. га, кукурудзи  на зерно – 0,9 тис. га,  сої – 6,4 тис. га, що у відсотках відповідно становить: 122,2,  98,0,  81,8,  89,0   до запланованих площ посіву.  ПП «Югро» посіяно 30 га гірчиці, ТзОВ «Дністрові роси» і ТзОВ «А.Ф. «Вілія»  - 174 га кукурудзи на силос.

В 2016 році, за попередніми даними, для вирощування сільськогосподарських культур задіяно 39,8 тис. га землі.  Агроформуваннями району використовується 19,3тис.га, особистими селянськими господарствами та приватними підприємцями - 20,2 тис. га. 

За аналітичними даними, в сільськогосподарських підприємствах району майже закінчено збирання ранньої групи зернових колосових культур.

У господарствах району в середньому найвищу урожайність отримано ярого ячменю по 33,9 ц/га, що складає 80% до минулого 2015 року, озимої пшениці по 33,3 ц/га, це 61,8% до минулорічної та ярого ячменю по 31,9ц/га (94,1%). Озимий ріпак видав кращу урожайність 34,0 ц/га, що становить 141,1% до минулого року.

За аналітичними даними, станом на 01.07.2016, серед сільгосппідприємств району найвищу урожайність отримано озимої пшениці у ТОВ АПК «Буковина»  60 ц/га, у ФГ «Лідер»  50 ц/га, озимого ячменю у ФГ «Лідер»  60 ц/га, у ФГ «Ілаш»  41ц/га, у ФГ «Іванка -2» 50 ц/га, у ПП «Зінаїда» 43 ц/га, у ФГ «Украгро» 40 ц/га.

Основний напрямок в тваринництві зроблено на розвиток великої рогатої худоби. Одне підприємство займається вівчарством.  

Станом на 01.07.2016 року в господарствах утримується   860 голів ВРХ, в тому числі 347 корів, 127 овець, в порівнянні з відповідним періодом 2015 року збільшилося поголів’я ВРХ на 131 гол. (кількість корів на 23 гол., овець  на 21гол.).

За І півріччя 2016 року сільгосппідприємствами району реалізовано 70,4 тонни м’яса ВРХ в живій вазі, що у 2,1 рази більше, ніж у відповідному періоді минулого року, вироблено 598,0 тонн молока, що на 2,8 % більше, ніж у звітному періоді 2015 року.                                                                                                       

В господарствах району середній надій на корову в порівнянні з минулим роком зменшився на 185 кг і становить 1680 кг на корову. Збільшилися прирости на відгодівлі та вирощуванні великої рогатої худоби і складають 444 грами на добу.

При нарахуванні заробітної плати сільгосппідприємства району дотримуються мінімальних гарантій. Заборгованості по виплаті заробітної плати немає. Середньомісячна заробітна плата одного працюючого у 2016 році  становить 2328 грн.

На даний час в районі працюють склади для зберігання вирощеної сільськогосподарської продукції садоводів Кондрацького Р. В., Харабари І. С., Корнійця В. М. Продовжується будівництво сучасного елеватора, що дасть можливість мати в районі споруду із зерноочисно-сушильним комплексом, зерносховищем, автомобільними вагами, майданчиками з твердим покриттям для зерна, зерноочисними машинами і завантажувачами, підсобними спорудами, під’їзними шляхами тощо. Передбачається створення 80 додаткових робочих місць.

З початку 2016 року на проведення комплексу весняно-польових робіт, догляд за багаторічними насадженнями,  ремонт машинно-тракторного парку  залучено 76,7 млн. грн. інвестиційних коштів.

З метою підвищення рівня фінансової забезпеченості місцевих бюджетів та забезпечення стабільності роботи бюджетної сфери в минулому та поточному роках розроблено заходи щодо наповнення бюджету, використання додаткових джерел, в тому числі за рахунок детінізації економіки, раціонального використання бюджетних коштів та посилення фінансово - бюджетної дисципліни. Реалізація заходів забезпечила позитивні результати.

Перевиконання планових призначень дохідної частини бюджету створило базу для фінансування соціально-захищених статей на принципах повноти та своєчасності.

За 2015 рік до місцевих бюджетів району надійшло 40214,3 тис. грн.  власних доходів, з них: по загальному фонду – 35737,8 тис. грн. та 4476,5 тис. грн. – по спеціальному. Виконання бюджету по власних доходах склало 138,0  відсотків до уточненого плану на рік  в т.ч. по загальному фонду виконання склало 139,0 відсотки та 130,8 відсотків – по спеціальному.

За  2015 рік план по доходах загального фонду виконано всіма місцевими бюджетами.

Із 13 видів податків загального фонду затверджених  на 2015 рік план  звітного періоду  виконано по всіх податках.

По спеціальному фонду виконання плану по доходах за 2015 рік  склало 130,8 відсотки до уточненого  плану на відповідний період. План виконано по всіх платежах.

За 2015 рік на захищені статті видатків по загальному фонду направлено – 195501,5 тис. грн. або 94,3 відсотки усіх видатків, з них на виплату заробітної плати – 90507,3 тис. грн. та на оплату за спожиті бюджетними установами району енергоносії –13276,7 тис. грн..

За I півріччя 2016 рокудо місцевих бюджетів району надійшло 22494,4 тис. грн.  власних доходів, з них: по загальному фонду – 21112,7 тис. грн. та 1381,7 тис. грн. – по спеціальному. Виконання бюджету по власних доходах  склало 175,5  відсотки до затвердженого плану на січень-червень в т.ч. по загальному фонду виконання склало 178,6 відсотка та 139,0 відсотка – по спеціальному. 

В порівнянні з відповідним періодом минулого року до бюджету району надійшло власних доходів на 5989,6 тис. грн. більше, з них по загальному фонду на 6476,7 тис. грн. та на 487,1 тис. грн. менше по спеціальному. Зменшення за рахунок того, що в минулому році надійшли кошти по приватизації майна та від продажу несільськогосподарських земель, в цьому звітному періоді об’єктів для приватизації і несільськогосподарських  земель для продажу немає.

За I півріччя 2016 рокудо районного бюджету надійшло 9068,5 тис. грн. власних доходів, що складає  153,75 відсотка до плану на січень-червень, з них: по загальному фонду – 8129,7 тис. грн. (149,8%) та 938,8 тис. грн. (198,8%)  - по спеціальному.

До сільських та селищного бюджетів надійшло 13425,8 тис. грн. доходів,  що складає 175,5 відсотка до плану на січень-червень, з них: по загальному фонду 12983,0 тис. грн. (203,1 %) та 442,8 тис. грн.(84,9%) по спеціальному.

За  I півріччя 2016 року план по доходах загального фонду виконано всіма місцевими бюджетами району.

Із 14 видів податків загального фонду затверджених місцевими бюджетами на 2016 рік, план звітного періоду 2016 року виконано по всіх платежах, крім державного мита (84,5%) та платі за надані в оренду водні об’єкти місцевого значення (85,7%).

По спеціальному фонду виконання плану по доходах за січень-червень 2016 року складає 139,0 відсотки до уточненого плану січень-червень. План виконано по всіх податках.

Виконання  видаткової частини бюджету району за 1 півріччя 2016 року  склало 123708,1 тис. грн., що становить 84,9 відсотки до  уточненого плану на звітну дату, з них по загальному фонду виконання склало 86,8 %  або 118168,3 тис. грн., по спеціальному фонду – 53,6 %  або 5539,8 тис. грн.

За І півріччя 2016  року на захищені статті видатків по загальному фонду направлено – 112867,7 тис. грн. або 95,5 відсотки усіх видатків, з них на виплату заробітної плати - 49042,6 тис. грн. та на оплату за спожиті бюджетними установами району енергоносії  - 7982,8 тис. грн.

Простроченої кредиторської заборгованості із виплати заробітної плати та оплати за спожиті бюджетними установами енергоносії в районі немає.

Пунктом 5 статті 44 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” делеговано районній державній адміністрації сприяння інвестиційній діяльності на території району.

Основною метою інвестиційної діяльності в районі залишається створення сприятливих умов дляполіпшення інвестиційного клімату, підвищення рівня інвестиційної привабливості району, активізацію інвестиційних процесів по  залученню коштів із державного і місцевих бюджетів, вітчизняних та іноземних інвестиційних ресурсів для сталого економічного зростання, підвищення якості життя населення.

За 2015 рік у розвиток економіки району за рахунок усіх джерел фінансування було вкладено 27343,0 тис. грн. капітальних інвестицій. Основним фактором, що вплинув на збільшення обсягів вкладених інвестицій є оновлення аграрним сектором парку сільськогосподарської техніки.

За І квартал 2016 року у розвиток економіки району за рахунок усіх джерел фінансування  вкладено 3382,0 тис. грн. капітальних інвестицій.

Врайоні проводилася діяльність в рамках реалізації Проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» відповідно до укладеної угоди про партнерство між Програмою розвитку Організації Об’єднаних націй.Фінансова підтримка Проекту Європейським Союзом, зробила можливим значне поширення істотного позитивного досвіду у впровадженні подібних проектів, орієнтованих на соціальну мобілізацію громад. Проект покликаний створити сприятливе середовище для сталого соціально-економічного розвитку на місцевому рівні шляхом сприяння самоорганізації громад, розроблення та впровадження невеликих за обсягом громадських ініціатив.

Впродовж 2015 року, І кварталу 2016 року впровадження ІІІ  фази Проекту ’’Місцевий  розвиток орієнтований на громаду’’ІІІвідбувалося за участі  Бурдюзької, Зеленецької, Козирянської, Лукачанської сільських рад, громадських  організацій: «Спільними зусиллями»  с. Бурдюг,  «Чишма» с. Зелена,  «Горицвіт» с.Козиряни,   «Лукачани плюс» с.Лукачани. Мікропроекти спрямовувалися на реалізацію завдань на підтримку мережі фельдшерсько-акушерських пунктів та  напрямку енергозбереження:

«Покращення надання медичних послуг в ФАП в с.Бурдюг. Капітальний ремонт будівлі, придбання обладнання».  Вартість  проекту  становила 295794 грн. Внески партнерів: кошти ЄС/ПРООН – 212000 грн., кошти  громади - 14629 грн., кошти  бюджету сільської ради та районного бюджету – 69165 грн. Завершено  капітальний ремонт будівлі. Придбано медичний інвентар. Станом на 01.07.2016 року освоєно 253391 грн. Проводиться  збір  документів  для  отримання  останнього  траншу  коштів ПРООН.

«Енергозберігаючі  заходи ЗОШ І -ІІІ ступенів  с. Зелена (капітальний ремонт – заміна вікон) Кельменецького району Чернівецької області». Вартість проекту становила 278409 грн.  Внески партнерів: кошти ЄС/ПРООН – 208807 грн., кошти  громади - 13921 грн., кошти місцевого бюджету – 55680 грн.  Проект завершено. Кошти освоєно.

«Енергозберігаючі заходи в НВК в  с. Козиряни (капітальний ремонт – заміна вікон) Кельменецького  району Чернівецької  області». Вартість проекту становила 282203 грн.  Внески партнерів: кошти ЄС/ПРООН – 211652 грн., кошти громади - 14111 грн., кошти місцевого бюджету – 56440 грн. Проект завершено. Кошти освоєно.

«Енергозберігаючі  заходи НВК  с. Лукачани  (капітальний ремонт – заміна вікон та дверей, утеплення фасаду) Кельменецького району Чернівецької області». Вартість  проекту  становила 281669 грн.  Внески партнерів: кошти ЄС/ПРООН – 211252 грн., кошти громади - 14082 грн., кошти бюджету сільської ради та районного бюджету - 56335 грн. Проект  завершено. Кошти освоєно повністю.

В 2016 році райдержадміністрацією внесено пропозиції для реалізаціїінвестиційних проектів регіонального розвитку у 2017 році. За рахунок коштів Державного фонду регіонального розвиткупередбачається впровадження проектів: «Реконструкція адміністративної будівлі під навчально-виховний комплекс по вул. Головній, 17 в с.Комарів Кельменецького району Чернівецької області», «Реконструкція навчально-виховного комплексу в с. Грушівці Кельменецького району Чернівецької області».

Відповідно до Плану заходів з реалізації у 2015 - 2017 роках Стратегії розвитку Чернівецької області на період до 2020 року, районний дитячо-юнацький центр приймає участь у проекті «Створення еколого - просвітницьких центрів».

Існуючий стан в будівництва району потребує залученню у будівельну галузь відповідних інвестицій.

2015 рік підприємствами виконано будівельних робіт на загальну суму 1400 тис. грн. Здано в експлуатацію 84 індивідуальних житлових будинки загальною площею 8115 м2 .

За 2015 та І півріччя 2016 років загалом забудовникам видано 68 будівельних паспортів, 7 паспортів прив’язки тимчасових споруд для впровадження підприємницької діяльності, 7 містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок для  проектування, будівництва та реконструкцію будинків та споруд.

Слід зазначити позитивні зрушення щодо розроблення містобудівної документації. Вороновицькою та Івановецькою сільськими радами замовлено оновлення генеральних планів сіл Вороновиця та Іванівці. Розроблено детальний план для розтушування сонячної електростанції на території Кельменецької селищної ради, за межами населеного пункту.

На сьогоднішній день тривають роботи на будівництві школи в с. Мошанець, яких виконано на 95%. Кошторисна вартість добудови навчального корпусу до спортивної зали клубу в с. Мошанець складає 14504,360 тис. грн. В минулому році  освоєно з регіонального фонду 8386,565 тис. грн., з обласного фонду 981,304 тис. грн.

Проблемним питанням останніх років залишається забезпечення жителів селища  питною водою.

На превеликий жаль, до цього часу так і не розпочато будівельні роботи по завершенню реконструкції мережі водопостачання  смт Кельменці.

Разом з тим, в 2016 році за кошти Державного фонду регіонального розвитку передбачено фінансування проекту «Реконструкція зовнішніх мереж водопостачання та водовідведення в смт Кельменці Чернівецької області». Загальний обсяг робіт складає  19600,458 тис. грн.

Станом на 01.07.2016 року селищною радою проведено організаційні заходи щодо об’єднання проектів «Реконструкція мережі водопостачання в смт.Кельменці» та «Реконструкція зовнішніх мереж водопостачання та водовідведення в смт Кельменці Чернівецької області». Внесено зміни в проектно-кошторисну документацію, яку  подано на експертизу.

На проведення робіт, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг району протягом 2015 року спрямовано кошти  з обласного дорожнього фонду в сумі 1440,17 тис. грн., з районного дорожнього фонду - 513,4 тис. грн, бюджетів селищної та сільських рад - 1047,9 тис. грн. Всього  відремонтовано 22 дороги та освоєно 3001,47 тис. грн.

За 6 місяців 2016 року ремонт доріг комунальної власності проводився  за рахунок власних коштів  селищної та сільських рад, яких використано на загальну суму  3,2 млн. грн.

За 2015 рік Кельменецьким виробничим управлінням житлово-комунального господарства виконано ремонтні роботи в житловому фонді, водопровідно-каналізаційній мережі на загальну суму 541,6 тис. грн.

Станом на 01.07.2016 року в районі утворено 13 об’єднань співвласників багатоквартирних житлових будинки.

За 2015 рік рівень оплати споживачами всіх категорій за використані  електроенергію та природний газ склав відповідно 98,2% та 138,4%.  За І півріччя 2016 року  споживачі розрахувались за  використані електроенергію та природний газ  на 99, 8%, та 128,6% відповідно. Заборгованість відсутня.

З метою зменшення споживання природного газу котельні КУ «Кельменецька центральна районна лікарня»,  Кельменецького професійного ліцею та ДНЗ №1 в смт Кельменці переведено на альтернативні види палива.

Відповідно до Закону України „Про автомобільний транспорт” організацією пасажирських перевезень на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території району покладено на  райдержадміністрацію.

У сфері пасажирських перевезень автобусним транспортом загального користування в районі надають послуги 12 суб'єктів підприємницької діяльності. За 2015 рік пасажирським автотранспортом перевезено 853,3 тис. пасажирів. Обсяг пасажирообороту склав 88 млн. пас. км. 

Відчутну роль у розвитку економіки району відіграє підприємництво. Завдяки діяльності підприємницьких структур у районі активно розвивається торгівля, ресторанне господарство,  сфера послуг.

У минулому році  торговельне обслуговування населення забезпечували 321 об’єкт торгівлі, 104 – підприємства ресторанного господарства. За 6 місяців 2016 року відкрито 8 об’єктів  торгівлі, 1 салон  краси, 1 бар «Солярій»  та ТОВ «Компанія хата - нет».  

Станом на 01.07.2016 року в районі функціонують 2 ринки та 24  торговельних майданчики. Активізувалась діяльність суб’єктів підприємницької діяльності в сфері надання побутових послуг населенню, яке на сьогодні їх отримує 42 види.

Щомісячно здійснюється моніторинг цін на основні продукти харчування. Результати якого надаються розпорядникам бюджетних коштів, що здійснюють закупівлі продуктів харчування. 

За 2015 рік розпорядниками державних коштів здійснено 22 процедури закупівель за державні кошти, участь у торгах  прийняли 26 учасників. В результаті проведених торгів укладено 16 договорів з учасниками-переможцями на загальну суму 15288,0 тис. грн. Фактичні видатки по укладених договорах за 2015 рік склали 12327,0 тис. грн. Крім цього, розпорядниками бюджетних коштів за 2015 рік виконувалося 1780 договорів  без проведення процедур.

Фактичні  видатки на закупівлю товарів, робіт та послуг без проведення тендерних процедур склали  22836,0 тис. грн.

За І півріччя 2016 року розпорядниками державних коштів здійснено 7 процедур закупівель за державні кошти. Участь у торгах прийняли 7 учасників. Фактичні видатки по укладених договорах (у тому числі по  договорам, які були укладені у 2015  році) склали  2721,9 тис. грн.  Крім цього, розпорядниками бюджетних коштів виконувалося 885 договорів без проведення процедур.

Фактичні  видатки  на закупівлю товарів, робіт та послуг без проведення тендерних процедур склали   14613,3 тис. грн. ( у тому числі  по  договорам,  які  були  укладені  у 2015  році ) - 15389,0 тис. грн..

З метою побудови ефективної системи надання адміністративних послуг шляхом збільшення їх кількості та повнішого задоволення запитів споживачів, забезпечення відкритості інформації про діяльність органів виконавчої влади, райдержадміністрацією утворено Центр надання адміністративних послуг та сектор з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, як структурні підрозділи.

Упродовж 2015 року  у Центрі зареєстровано  4820 звернень громадян та надано 5592 адміністративних послуг.  У першому півріччі поточного року зареєстровано 3674 звернення, 9 з яких – документи дозвільного характеру, 550 - послуги з державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, 86  - адмінпослуги інших структурних підрозділів РДА та 3029 (82% від загалу) складають послуги Держгеокадастру.

За 6 місяців 2016 року  через ЦНАП надано 3805 адміністративних послуг. У порівнянні з відповідним періодом минулого року кількість звернень  збільшилась на 43 % (або на 1099 звернень), а обсяг наданих послуг зріс на 30% або на 856 послуг.

На даний час проводяться організаційні заходи щодо порядку прийняття та видачі документів у сфері реєстрації громадських формувань.

 

На виконання статті 44 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” районна державна адміністрація забезпечує розвиток усіх видів освіти, охорони здоров’я, культури, фізичної культури і спорту, сприяє відродженню осередків традиційної народної творчості, національно-культурних традицій населення.

Питання модернізації освітньої галузі, забезпечення якісної та доступної освіти були і залишаються одними із основних пріоритетів діяльності райдержадміністрації.

У 2015/2016 навчальному році функціонувало 38 навчальних закладів, з  них: 9 ДНЗ,  26 ЗНЗ, у тому числі 18 НВК; 1 ліцей,  2 позашкільні навчальні заклади та міжшкільний навчально-виробничий комбінат.

Дошкільною освітою охоплено 1276 дітей, що становить 96% від загальної кількості дітей від 3 до 6 років. Відсоток охоплення дітей 5 річного віку дошкільною освітою становить - 100.Завантаженість  дошкільних навчальних закладів становить 87 дітей з розрахунку на 100 місць, проти 96  у минулому році. Середня наповнюваність груп 20 дітей, на влаштування дітей у дошкільні навчальні заклади черги немає.

Навчально-виховний процес у загальноосвітніх навчальних закладах  здійснюють 493 педагогічних працівників. Вакансії відсутні. Навчальні заклади забезпечені практичними психологами на 82%, соціальними педагогами на 47%.

Сформована мережа шкіл задовольняє потреби громадян району в отриманні загальної середньої освіти, у 2015/2016 навчальному році здобували освіту 3427 учнів. Проте, мережа учнівських контингентів стала меншою, середня кількість учнів у класі по району становила 14,0.

Загальноосвітні навчальні заклади району у 2015/2016 навчальному році на 95% були забезпечені підручниками, до нового навчального року цю проблему буде вирішено.

У 2015 році освітньої субвенції було заплановано та використано 46180,2 тис. грн., на 2016 рік заплановано – 41799,2 тис. грн.. Станом на 01.07.2016 року використано на заробітну плату – 25751,1 тис. грн., енергоносії – 5282,2 тис. грн., на харчування дітей пільгової категорії – 1151, 6 тис. грн.

По місцевому бюджету заплановано 4127,9 тис. грн.

В першу чергу фінансуються заробітна плата, що складає 73,2 %, енергоносії – 12,8 %, харчування та оздоровлення дітей – 6,3 %, решта  - 7,7 % на розвиток освіти в районі. Передбачених коштів на оплату заробітної плату в 2016 році не вистачає.

Райдержадміністрацією вживаються заходи з метою приведення у відповідність мережі навчальних закладів до фінансових можливостей району. В 2016/2017 навчальному році планується тимчасово припинити набір учнів до 10 класу Лівинецької ЗОШ та Комарівського НВК,  5 класу Бурдюзького НВК, 5 - 9 класів Михайлівського НВК, також об’єднано 10-ті класи Кельменецького ліцею, переведено учнів філії І ступеня с. Браїлово до основної школи Нелиповецького НВК та учнів філій І ступеня С. Слобода та В. Слобода до основної школи Вартиковецької ЗОШ.  Внаслідок проведеної роботи  планується економія бюджетних коштів в розмірі 67,1 тис. грн. щомісяця та  267,7 тис. грн. до кінця  бюджетного року.

У 2016 році відбувся районний конкурс на кращий проект опорного закладу, в якому прийняли участь Лівинецька ЗОШ, Нелиповецький НВК, Кельменецький ліцей. Проект опорного закладу Кельменецького ліцею в обласному етапі конкурсу зайняв ІІ місце. За рішеннями сесії Кельменецької селищної ради (VІ сесія VІІ скликання від 26.05.2016, №98-6/16), громад сіл Коновка та Лукачани відповідно визнано Кельменецький ліцей - опорним закладом, Коновський та Лукачанський НВК - його філіями.

Райдержадміністрацією вживалися організаційні та практичні заходи по удосконаленню фізкультурно-масової роботи в районі, розвитку  творчого потенціалу особистостей, створенню сприятливих умов для навчання і виховання інтелектуальних, творчо обдарованих дітей,підвищенню спортивної майстерності спортсменів, пропаганді здорового способу життя та залученню молоді до занять спортом.

У 2015/2016 навчальному році учні району здобули в обласних  інтелектуальних змаганнях 32 перемоги,  ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін - 2.

Проведено низку змагань з різних видів спорту, в яких взяли активну участь спортсмени району. Слід зазначити, що на міжнародному рівні у спортивному напрямку перемогу здобули 2 учня, на обласному та регіональному рівнях - 13.

З метою створення сприятливих умов для забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей, у 2016 році була організована робота 4 пришкільних таборів з денним перебуванням дітей, в яких було охоплено відпочинком 118 учнів, що на 1% більше, ніж у 2015 році, на їх харчування виділено 41,3 тис. грн. На базі  8 навчальних  закладів району було організовано роботу мовних таборів (у 2015 році - 4). В Івановецькій ЗОШ працював волонтер. Оздоровленням у стаціонарних таборах області охоплено 52 учнів пільгової категорії  на загальну суму  105 тис. грн.

Під час минулого навчального року здійснювався підвіз 195 учнів та 25 педагогів до місць навчання та додому, на що витрачено 1295,4 тис. грн. Автобусний парк управління освіти налічує 5 шкільних автобусів, 3 - вилучені для потреб Збройних Сил України на період мобілізації. Потреба – 3 автобуси.

З районного та державного бюджетів виділено кошти у сумі  по 700 тис. грн. на придбання шкільного автобуса. Станом на 01.07.2016 року  проводяться тендерні процедури.

Капітальні видатки у сумі 1114,5 тис.  грн. були спрямовані на поповнення навчально-методичного забезпечення кабінетів фізики біології, хімії, комп’ютерну техніку та приладдя, класні дошки, меблі, стенди для освітніх установ району.

Минулого навчального року учні пільгової категорії забезпечувалися гарячим харчуванням. За рахунок бюджетних коштів харчувалися 6 дітей-сиріт, 29 дітей позбавлених батьківського піклування, 88 дітей батьки, яких є учасниками АТО, 6 дітей-переселенців із зони АТО, 274 учнів 1-4 класів із малозабезпечених сімей.

В районі проживає 6848 дітей віком до 18 років, з яких  35 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування - 28 виховуються в сім'ях опікунів (піклувальників), 7 - в  прийомних сім'ях та ДБСТ. Загалом сімейними формами виховання охоплено 100 % від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З кожним роком кількість дітей, влаштованих до сімейних форм виховання, в районі зростає:  2014 - 96,5%, 2015-100%, 2016-100%.  З  початку 2016 року в  районі усиновлено 1дитину-сироту та  дитину,  позбавлену батьківського піклування.

Поліпшення здоров’я населення й підвищення ефективності медичного обслуговування були й залишаються актуальними питання сьогодення. В галузі охорони здоров'я  здійснено ряд заходів, спрямованих на підвищення рівня надання медичної допомоги, яка   надається в районі на первинному та вторинному рівнях.  Разом з тим, є проблеми, що потребують негайного вирішення.  Для надання висококваліфікованої допомоги хворим  для центральної районної лікарні необхіднопридбати дороговартісне  медичне обладнання. Турбує,  кадрове забезпечення. Через недостатнє фінансове заохочення,  немає молодих лікарів, що хочуть працювати у сільській місцевості. Також, необхідно акцентувати увагу і на  ремонтних роботах медичних закладів.

 Мережа закладів охорони здоров’я  представлена комунальною установою ’’Кельменецька центральна районна лікарня’’, до складу якої входять стаціонарна допомога (170 ліжок) - відділення  анестезіології та інтенсивної терапії, хірургічне, пологове, інфекційне, неврологічне, терапевтичне та  дитяче консультативно-поліклінічне і комунальним закладом ’’Кельменецький  районний центр  первинної медико-санітарної  допомоги’’  на 57 ліжок  денного стаціонару, 12  амбулаторій  загальної  практики сімейної  медицини.

Станом на 01.07.2016 року  в  КУ «Кельменецька ЦРЛ» працює 360 медичних працівників, з них  55 лікарів,  у КЗ ’’Кельменецький  районний центр  первинної медико-санітарної  допомоги’’  176медичних працівників, з них 20 лікарів.

Укомплектованість медичним персоналом становить 88 %.

За 6 місяців 2016 року народилось 130 дітей. Народжуваність склала 3,12. Померло 388 чоловік. Смертність склала 9,3. Невтішною залишається ситуація щодо малюкової смертності. Померло 5 дітей, за аналогічний період минулого року – 4. Природній приріст склав ( - 6,18).

За І півріччя 2016 року  в районі загальна кількість відвідувань лікарями всіх профілів склала 166997, що на 9246  відвідувань більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Заплановані  заходи по медичній галузі здійснено в повному обсязі. Проведено масову флюорографію, заготівлю цільної крові серед населення, зубне  протезування пільгової категорії населення, комплексний огляд ветеранів, інвалідів Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій, також виконувались  ремонтні роботи та інше.

В районній лікарні виділено палати для пільгової категорії населення покращеними умовами та забезпеченням їх безкоштовними ліками. 11 ветеранам проведено пільгове зубопротезування на загальну суму  13, 253 тис. грн. та 5 - забезпечено  слуховими апаратами на загальну суму  8,7 тис. грн.  

Смертність від туберкульозу на 100 тис. населення  за 2015 рік склала11,6, обласні – 8,3.

Захворюваність всіма формами активного туберкульозу зменшилася, так як і захворюваність активним туберкульозом органів дихання.

Зменшилися показники по онкозахворюваності,  але залишаються вищими за середньо обласні показники.

Упродовж 2015 року було закуплено медикаментів на 85, 747 тис. грн., виписано пільгових рецептів на 235,2 тис. грн., отримано суміші для дитячого харчування на 5,9 тис. грн., використано паливно-мастильні матеріали на 119, 4 тис. грн., закуплено деззасобів на  5,3 тис. грн., придбано туберкуліну на 51, 4 тис. грн.

Витрати на пільгове стаціонарне лікування у 2015 році складали 63,033 тис.  грн., (в 2014 році – 59,668 тис. грн.). Вартість лікування одного дня становить  44,80 грн., (в 2014 році - 25,70 грн.), харчування одного дня  - 22,5 грн. (в 2014 році -16,14 грн.), одного ліжко - дня - 273,2 (в 2014 році - 255,50 грн.). Збільшення витрачених коштів відбулося за рахунок підвищення цін  на ліки та продукти харчування.

Для забезпечення стабільного фінансування КУ ’’Кельменецька центральна районна лікарня’’протягом 2015 року було виділено 19,955 тис. грн., медичної субвенції, яку освоєно в повному обсязі. На 2016 рік затверджено бюджетом 18,749 тис. грн., що на  6,03 % менше, ніж у 2015 році. На фінансування КЗ ’’Кельменецький  районний центр первинної медико-санітарної  допомоги’’ - 7811,3 тис. грн., станом на 01.07.2016 відсоток виконання склав - 51.

Організацію і проведення культурно-масових заходів в районі забезпечують 33 клубні установи, 33 бібліотеки, комунальний заклад «Кінотеатр Дон»,  2 початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади (музична та художня школи) з 7 філіями  в 5 населених пунктах району, 11 громадських музеїв та музейних кімнат.

При клубних установах району діє 281 аматорський колектив народної творчості, в  яких беруть участь 2746 аматорів. 269 юних жителів району отримують початкову спеціалізовану позашкільну мистецьку освіту, серед них 121 – в сільських філіях, 19652 є читачами бібліотек та користувачами послуг Інтернету.

Фахівці галузі культури здійснюють свою діяльність та  спрямовують  роботу на розвиток і відродження традицій та звичаїв, посилення патріотичного виховання, національної свідомості, згуртування громади на засадах любові до рідного краю, берутьучасть у культурному, громадському та політичному житті району. 

В кожній бібліотеці оформлено книжково-ілюстративні виставки «За єдність України»,  виставки-персоналії  земляків-героїв АТО. З користувачами бібліотеки та Інтернет-центрів проводяться уроки слави, мужності, хвилини пам’яті.

Упродовж 2015  року закладами культури району надано платних послуг населенню на суму  203,3  тис грн., що на 28,5  тис. грн. більше,  ніж у  2014 році, за І півріччя 2016 року - на  93,2  тис грн., що на 1,7  тис. грн. більше, ніж у звітному періоді 2015 року.

Протягом минулого і поточного років робота райдержадміністрації зосереджена на вирішенні проблем соціального захисту населення.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 № 117 «Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги» в районі утворено Єдиний державний автоматизований реєстр пільговиків, в якому, станом на 01.01.2016 обліковувалося 14753 пільговика.

 Для пільгової категорії населення району за 2015 рік компенсовано вартість пільг організаціям надавачам послуг: на природний газ – 5732,8 тис. грн., електроенергію – 2019,5 тис. грн., квартплату – 39,2 тис. грн., водопостачання та водовідведення – 98,1 тис. грн., послуги зв’язку – 110,8 тис. грн., залізничного транспорту - 90,3 тис. грн., автотранспорту - 66,2 тис. грн.. та виплачено готівкою на придбання скрапленого газу і твердого палива 339,8 тис. грн.

       У 2015 році  безкоштовно видано 34 путівки для санаторно-курортного оздоровлення пільгової категорії населення та 2 – для учасників бойових дій АТО.

       Станом на 01.07.2016 року в районі проживає 14319 осіб пільгової категорії, з них в  управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністраціїперебуває на обліку: 101 інвалідів війни, 316 учасників бойових дій, 227 членів сімей загиблих на фронті,  894 учасників війни, 5045 дітей війни,  3518 ветеранів праці, 164 ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЄС, 34 реабілітованих, 391 сільських педагогів на пенсії, 214 сільських  медичних працівників на пенсії,  2294 інвалідів різних  видів  захворювання, 7 жертв нацистського переслідування та  багатодітних сімей 303.

Станом на 01.07.2016 року компенсовано вартість пільг організаціям надавачам послуг: на природний газ – 1841,2 тис. грн., електроенергію –  511,6 тис. грн., квартплату – 14,9  тис. грн., водопостачання та водовідведення – 26,1 тис. грн.

Упродовж 2015 року управлінням праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації було прийнято 2688 заяв для призначення адресних соціальних допомог, з них призначено - 2566, в загальному профінансовано допомоги на суму 48,7 млн. грн. 1369 сімей скористалися допомогою як малозабезпечені.

За І півріччя 2016 року прийнято 1639 таких заяв, з них призначено – 1489 профінансовано  на 27,7 млн. грн.  Звернулося  705 сімей за призначенням субсидій на здешевлення житлово-комунальних послуг.  Профінансовано в загальному субсидії:  по житлово - комунальним  послугам – 18,8 тис. грн., паливу  - 46,4 тис. грн.

З  початку року  безкоштовно видано 11  путівок  для санаторно-курортного оздоровлення пільгової  категорії  населення, 3 направлення для  учасників бойових дій АТО на  психологічну реабілітацію, 2  жителям видано пільгові автомобілі.

В районі діє Комплексна програма соціальної підтримки малозабезпечених верств населення “Турбота” на 2016 – 2018 роки. За 2015 рік згідно цієї Програми виплачено одноразову матеріальну допомогу на загальну суму   199,1 тис. грн. (за 6 місяців 2016 року - 176,1 тис. грн.),  районної благодійної акції «Милосердя» - 13,4 тис. грн. (за 6 місяців 2016 року – 5,9 тис. грн.).

Станом на 1 липня 2016 року на обліку в районному центрі зайнятості перебувало  1486 осіб, що  шукають роботу,  з  них  1062 мали  статус   безробітних.

За сприяння  державної  служби працевлаштовано  368  незайнятих  громадян.

Станом на 01.07.2016 року рівень зареєстрованого  безробіття  становив  2,3 %, що  на 0,1% більше рівня зареєстрованого безробіття  станом на  кінець  червня 2015 року. Громадські роботи забезпечили тимчасове працевлаштування 82 безробітних. Фінансову підтримку у започаткуванні власної справи, тобто одноразову допомогу по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю отримало 9 осіб.Професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації пройшло 143 безробітних.

З метою раціонального використання природних ресурсів та охорони довкілля в районі затверджено Комплексну програму з охорони  навколишнього  середовища  «Екологія» у Кельменецькому  районі  на  2016 - 2018 роки.

В районі здійснюють видобуток корисних копалин 2 суб’єкта господарської діяльності: ТОВ ’’Вороновицький щебеневий кар'єр’’ – камінь бутовий та Кельменецьке ВУЖКГ – вода питна.

16  туристичних  об’єктів в селах Бернове, Бузовиця,  Вороновиця,  Грушівці, Дністрівка,  Макарівка та Мошанець, які перебувають у приватній власності, надають послуги по  проживанню і харчуванню. Загалом спроможні  обслуговувати  понад 280 осіб відпочиваючих.

Ведеться робота щодо координації спільних зусиль райдержадміністрації та місцевих рад по охороні і підтримці технічного стану пам'яток культури, архітектури та археології, впорядкуванню військових поховань, обелісків загиблим воїнам.

На державному обліку в районі перебуває 73 пам’ятки, з яких: 39 – історії, 25 – археології, 6 – архітектури та 3 монументального мистецтва.

За І півріччя 2016 року на збереження та охорону пам’яток культурної спадщини було витрачено кошти на загальну суму 62,4  тис. грн.     

В цілому аналіз результатів райдержадміністрації в частині виконання делегованих повноважень засвідчив, що протягом 2015 року та І півріччя 2016 року шляхом застосування економічних та організаційних важелів вдалося втримати в  районі економічну стабільність.Є багато проблем, над вирішенням яких потрібно працювати наполегливо і відповідально, адже це - наш поступ вперед, що дозволить забезпечити темпи економічного зростання, динамічне підвищення рівня життя населення району.

Ми об’єктивно оцінюємо свою діяльність, конкретно і реалістично визначаємо завдання, від яких залежатиме успіх нашої подальшої роботи і я впевнений, що з допомогою громадськості, депутатського корпусу,  зуміємо їх вирішити.

Всім  дякую за увагу.

 

 

 

  •  

  •  

  •  

  •  
-