Звернення голови РДА Миколи Довганя та заступника голови районної ради Анатолія Горобця з нагоди 70-річчя визволення району від фашистських загарбників

27.03.2014 | 09:29
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кельменецький район

Шановні жителі району. Дорогі учасники бойових дій у Великій Вітчизняній війні, ветерани війни, вдови, діти війни! Прийміть найщиріші вітання з нагоди важливої історичної події в житті нашого краю – 70-ї річниці визволення Кельменецького району від німецько-фашистських загарбників.

З 26 по 31 березня 1944 року, 70 років тому, тривали визвольні бої за території нашого району, яку повністю було звільнено від німецько-фашистської окупації 3 квітня 1944 року. Цей подвиг визволителів рідної землі ми згадуємо з великою гордістю. У ці дні ми схиляємо голови перед  світлою пам’яттю тих, хто ціною власного життя виборов нам право жити на вільній землі, відстояв честь, гідність і незалежність Батьківщини.

Вічна слава всім, хто поліг смертю хоробрих на фронтах, у партизанських загонах та підпіллі, у гітлерівських катівнях і таборах смерті, пішов із життя від ран, хвороб, голоду і негараздів! Їх імена золотими літерами навічно вписані в героїчний літопис боротьби з ворогом. А скільки їх таких, чия доля і донині невідома…

За даними істориків, у боях за звільнення нашого району полягло 236 солдатів та офіцерів Радянської Армії. Більшість з них знайшла свій останній спочинок у Братській могилі у центрі селища Кельменці.

І сьогодні ми з болем розуміємо, що з кожним роком залишається все менше учасників та свідків тих героїчних часів. І тим важливіше зберегти нашу спільну історичну пам’ять.

У всенародного ратного подвигу не має бути забутих героїв. Ми віримо, що навіть час не зітре з нашої пам’яті імена тих, хто відстояв свободу нашої Вітчизни, подарував нам можливість жити на рідній землі. Ми у вічному боргу перед вами, дорогі наші ветерани, за мужність, відвагу, за обірвану війною юність.

Від імені районної державної адміністрації та районної ради щиро бажаємо вам і вашим родинам міцного здоров’я, добра і щастя, вічного мирного неба і здійснення усіх добрих надій.

Дорогі ветерани, нехай ваші мужність і нескореність духу будуть прикладом для наступних поколінь, надихають на збереження миру в Україні та усьому світі. Сьогодні як ніколи ми розуміємо, яку ціну доводиться платити за мирне небо та спокій на нашій вільній землі.

Тож будьмо гідними ратного і трудового подвигу своїх батьків і дідів, примножуймо здобутки старшого покоління задля щасливого майбутнього своїх синів, внуків. Миру, добробуту вашим домівкам, оптимізму, щастя і здоров’я на всі прийдешні літа!

  •  

  •  

  •  

  •  
-