Звернення голови райдержадміністрації Миколи Довганя з нагоди 1025 річчя Хрещення Київської Русі

24.07.2013 | 13:55
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кельменецький район

28 липня Україна разом з християнськими конфесіями відзначає 1025-річчя Хрещення Київської Русі. В далекому X столітті наші пращури на чолі з великим князем Володимиром зробили доленосний вибір, який визначив розвиток українського суспільства на багато століть вперед. Можна без перебільшення сказати, що самобутня українська культура виросла на тому фундаменті, який було закладено святим Володимиром 1025 років тому.

Хрещення Русі  – виняткова подія, що визначила історичну долю нашого народу та  стала ключовою в його утвердженні. Як таїнство Хрещення оновлює людину, очищає від гріхів та відроджує до вічного життя, так і хрещення княжої Київської держави оновило її, збагатило численними духовними скарбами, навернуло до служіння єдиному істинному Богові.

З Києва, з берегів Дніпра через проповідь та хрещення християнська православна віра поширилася по всіх навколишніх землях великої держави Руської: на північ до земель Новгородських, на захід у Галицькі та Волинські землі й на схід – до Приволзького краю. Тому Київ є духовною матір’ю у хрещенні всіх міст Русі.

Зараз Україна стоїть на роздоріжжі, обираючи своє майбутнє, визначаючи, у якому напрямку має відбуватися її розвиток. Святі князі Оскольд, Володимир, Ярослав Мудрий, свята княгиня Ольга понад 1000 років тому ясно вказали нам цей напрямок – до християнської Європи.

Відзначаючи 1025-літній ювілей запровадження християнства як державної релігії України-Русі маємо пам’ятати, що це свято торжества Української державності, її європейської ідентичності, духовного і культурного злету, які є запорукою успішної демократичної модернізації українського суспільства.

Від імені районної державної адміністрації вітаю з 1025-річчям Хрещення Київської Русі. Нехай це свято послужить нашому духовному оновленню, нагадає про наше правдиве історичне коріння та допоможе утвердити правильний вибір для майбутнього.

  •  

  •  

  •  

  •  
-