Житлові субсидії: хто, коли і як їх отримає?

07.04.2015 | 15:42
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кельменецький район

Призначення субсидії за новим порядком відбуватиметься  на підставі лише двох документів – заяви та декларації (скасовується необхідність надання довідок про доходи, у тому числі й працюючих осіб). При цьому  спрощено форми заяви та декларації про доходи і витрати осіб для звернення за субсидією та запроваджується принцип призначення субсидії на підставі задекларованих даних заявником. Перевірка достовірності цих даних здійснюватиметься органами соціального захисту вже після призначення субсидії – шляхом здійснення запитів до відповідних органів, установ та організацій.

За  новими умовами кожне домогосподарство одночасно з рахунком для оплати енергоносіїв у квітні  2015 року  отримає спрощені форми заяви та декларації для звернення за призначенням субсидії.

Скасовуються всі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій (крім здійснення одноразової дороговартісної покупки на суму понад 50 тис. гривень).

Встановлюється автоматичний принцип надання субсидії на новий період (скасовується необхідність повторного звернення до органу соціального захисту населення для призначення субсидії на новий період у разі відсутності змін). Особи, які отримували житлову субсидію протягом опалювального періоду 2014/2015 років, субсидія у травні призначається без звернення, але, враховуючи підвищення цін і тарифів у квітні, перерахунок по нових тарифах їм буде здійснено з квітня.

Субсидію призначатимуть одному з членів домогосподарства, який зареєстрований у житловому приміщенні і на якого відкрито особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг. Встановлено нові соціальні норми житла для надання субсидій у розмірі 13,65 кв.м площі на одну особу та додатково 35,22 кв.м на домогосподарство.

Право на отримання житлових субсидій мають домогосподарства, у яких витрати на оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами, перевищують розмір визначеного обов’язкового платежу.

Куди і як подавати документи:

З питаннящодо призначення житлової субсидії необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації. Документи для призначення субсидії можуть бути надіслані до управління праці та соціального захисту населення поштою за адресою: смт.Кельменці, пл.Центральна 4.

У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами для призначення субсидій здійснюють соціальні працівники в сільських радах. 

Перелік документів для призначення субсидії:

– спрощена заява;

– спрощена декларація про доходи і витрати осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (за встановленою формою).

Всі інші відомості, що необхідні для призначення житлових субсидій (про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами) надають організації, які надають ці послуги, на запит органів соціального захисту населення.

Інформацію про доходи для призначення житлової субсидії органи соціального захисту населення будуть отримувати у порядку обміну від Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду.  Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначатиметься на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням.

Для призначення житлової субсидії застосовуватимуться доходи за попередній календарний рік без урахування  15% податку з доходів фізичних осіб.

Після закінчення терміну отримання субсидії органи соціального захисту населення здійснюватимуть розрахунок субсидії на наступний період автоматично.

Для цього вони збиратимуть необхідну інформацію без звернення громадян і протягом двох місяців з початку нового періоду прийматимуть рішення щодо призначення (непризначення) субсидії цим домогосподарствам та письмово інформують про прийняте рішення громадян, які зверталися.

ЩОДО ДОХОДІВ, ЯКІ ВРАХОВУВАТИМУТЬСЯ ПРИ ПРИЗНАЧЕННІ СУБСИДІЙ:

До доходів враховуватимуться: заробітна плата, пенсія, допомога ( крім її частини, яка здійснюється одноразово, зокрема, при народженні дитини), стипендія, грошове забезпечення, аліменти, виплати відповідно до умов цивільно-правового договору, доходи від підприємницької діяльності, здачі майна в оренду, продажу майна та немайнових прав, сільгосппродукції, дивіденди, проценти від розміщення депозитів тощо.

ОСОБЛИВОСТІ  ВРАХУВАННЯ  ДОХОДІВ:

Для студентів денної форми навчання вищих навчальних закладів та осіб призваних на строкову військову службу у разі відсутності доходів не враховуватиметься дохід на рівні прожиткового мінімуму.

Скасовано необхідність обов’язкового працевлаштування працездатних осіб та перебування їх на обліку в центрі зайнятості (до розрахунку сукупного доходу такого члена сім’ї прийматиметься дохід на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 1218 грн).

Якщо працездатна особа не має інших доходів, крім допомоги при народженні дитини, вік якої від 3 до 6 років, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги малозабезпеченим сім’ям, і розмір такої допомоги менше прожиткового мінімуму встановленого для  працездатних осіб, в дохід такої особи при призначенні субсидії враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.                        

Посилення відповідальності заявника за надані відомості для призначення субсидії:

 Всі члени домогосподарства  надаватимуть згоду на обробку персональних даних про сім’ю, доходи, витрати, що необхідні для призначення житлової субсидії.

  У разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії (зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, зміни у переліку отримуваних житловокомунальних послуг,   про купівлю товарів або оплату послуг) заявник зобов’язується у місячний термін повідомити орган соціального захисту населення.

Людина несе персональну відповідальність за надані дані. У заяві та декларації вона підписуватиме відповідну графу. Якщо подано неповні чи недостовірні відомості про доходи та витрати зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб всі отримані кошти людина поверне у подвійному розмірі.

 Більш детальну інформацію про зміни, доповнення і нові умови надання та призначення житлової субсидії можливо отримати за телефонами: 2-06-61; 2-04-73 або особисто завітавши до управління праці та соціального захисту населення.

 

Начальник відділу прийому громадян

щодо надання всіх видів соціальної допомоги  

управління праці та соціального захисту

 населення РДА                                                                                  Валентина Синюк

  •  

  •  

  •  

  •  
-