Вимоги щодо застосування пестицидів та видачі посвідчень і допусків

05.03.2015 | 11:07
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кельменецький район

Відповідальність за охорону праці і техніку безпеки при роботі з пестицидами покладається на керівників господарств, що їх застосовують. Державна фітосанітарна  інспекція Чернівецької області, керуючись чинним законодавством, доводить до Вашого відома, що згідно статті 18 Закону України «Про захист рослин» та статті 11 Закону України «Про пестициди і агрохімікати» особи, які працюють безпосередньо, або організовують роботу осіб, що працюють з пестицидами та  агрохімікатами, зобов’язані проходити відповідне навчання в державній інспекції захисту рослин і на підставі «Посвідчення...» про навчання та медичної довідки про стан здоров’я  отримати  «Допуск» до роботи з ними.

           Усі роботи з хімічного захисту рослин проводяться під керівництвом спеціаліста, який має допуск до роботи з пестицидами, виданий державною службою захисту рослин. Особи , що залучаються до роботи з пестицидами, щорічно в обов’язковому  порядку проходять медичний огляд, навчання та інструктаж із техніки безпеки,  мають посвідчення  про проходження навчання з безпечного поводження з пестицидами та допуск до роботи з пестицидами.

           Проведення  робіт з пестицидами без допуску тягне за собою відповідальність, передбачену законодавством.

             Недотримання чинних вимог законодавства про пестициди і агрохімікати, в тому числі неотримання  “ Допуску...  “до роботи з пестицидами, тягне за собою накладання штрафу на громадян –до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 гривень),  а на посадових осіб –до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  (1190 гривень).

               Крім того, в кожному сільськогосподарському підприємстві, фермерському господарстві повинні вестися :

  • Журнал складського обліку пестицидів
  • Журнал по техніці безпеки
  • Журнал протруєння насіння
  • Журнал проведення хімічних обробітків.

 

                До роботи з пестицидами не допускаються особи віком до 18 років, вагітні і жінки годувальниці, а також особи, що мають медичні протипоказання (різні види хронічних захворювань, викладені в спеціальному переліку ДСП 8.8.1.2..001-98.).

              Зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за посівами, водоймищ та місць відпочинку при застосуванні штангових оприскувачів повинна бути не менше 300 м, при вентиляторному обприскуванні  не менше 500 м.( п 6.3.4. ДСП 8.8.1.2..001-98).

          Забороняються  авіахімобробки на ділянках, які розташовані ближче 1 км від жилої зони. Такі ділянки обробляють за допомогою наземної апаратури у відповідності з вимогами розділу 6.3.

               Тривалість робочого дня при роботі з токсичними пестицидами 1 і 2 класів небезпеки – 4 години (з доопрацюванням 2 години на роботах, що не пов’язані  з пестицидами);   із токсичними пестицидами 3 і 4 класів небезпеки – 6 годин.

               Всі роботи з пестицидами за межами населеного пункту слід проводити в ранкові ( до 10 години) і вечірні (18-22) при мінімальних висхідних потоках  (п.6.1.5. ДСП 8.8.1.2..001-98.).

            Застосування  пестицидів для захисту зелених насаджень  у населених пунктах дозволяється тільки з 22 до 7 години ранку  (п 6.11.3 ДСП 8.8.1.2..001-98)

               Керівництво сільськогосподарського підприємства, фермерського господарства   завчасно, але не менше ніж  за 2 дні до початку проведення  кожної хім..обробки повинні повідомити сільську Раду, населення села, пасічників та інших зацікавлених осіб.

                Застосування пестицидів в населених пунктах допускається лише у випадках, коли біологічні, фізико-механічні і карантинні заходи не дають належного ефекту  (п 6.11.1 ДСП 8.8.1.2..001-98)

                         Для обробки індивідуальних садів і городів в межі населеного пункту дозволяється застосування тих пестицидів, які дозволені для роздрібного продажу населенню Переліком пестицидів і агрохімікатів (п 6.11.6 ДСП 8.8.1.2..001-98)

                Власники сільськогосподарських ділянок завчасно, але не менше ніж  за 2 дні до початку проведення  кожної хім.обробки  також повинні повідомити власників суміжних сільськогосподарських ділянок.

               При обробках установлюються санітарно-захисні зони від меж оброблюваних ділянок до водних джерел: при наземному методі з використанням гранульованих форм пестициду – 300 м;  обприскуванні -500 м; при авіметоді – 1000 м  .  Санітарна зона  до рибогосподарських водойм, джерел господарсько-питного водопостачання ,  місць випасу тварин складає  не менше 2000 м. Від місць постійного розміщення медоносних пасік  - 5000 м, від місць інших  сільськогосподарських робіт – 1000 м    ( п 9.2  ДСП 8.8.1.2..001-98)

           Розміри  санітарно-захисних  зон повинні погоджуватися з відповідними установами, що розробляють водоохоронні  зони рік.

            Обприскування  вентиляторними і штанговими обприскувачами допускається при швидкості вітру до 3 м/с (дрібно капельне)   і   4 м/с (крупно капельне).

             Особи , що виконують роботи, пов’язані  з контактом із пестицидами, обов’язково повинні користуватися засобами індивідуального захисту.

               Працюючі з пестицидами повинні суворо дотримуватись правил особистої гігієни. Під час роботи забороняється їсти, пити, курити, знімати засоби індивідуального захисту.

          На оброблених ділянках встановлюють попереджувальні  надписи і знаки, які забороняють випасання худоби та птиці в зоні обробки.

           Важливим заходом профілактики отруєння є дотримання строків безпечного виходу людей на площі, обробленні пестицидами. Строки виходу людей на оброблені пестицидами площі для проведення ручних робіт не менше 7 днів, механізованих – 3 дні. 

            Для обмеження забруднення пестицидами рослинницької продукції необхідно суворо дотримуватись встановлених для кожного препарату регламентів. Населенню не можна використовувати препарати, які не рекомендовані для використання в приватному секторі.

          Користуючись нагодою, напередодні нового сезону.  хочемо  ще раз привернути Вашу увагу і застерегти від придбання фальсифікованих та нелегальних засобів захисту рослин.

          Купуйте пестициди лише в офіційних дистриб’юторів, або в магазинах які мають відповідну ліцензію та  інші документи.

           Охорона здоров’я людей, зайнятих на проведенні хімічних заходів захисту рослин, та тих, що виконують інші види робіт щодо догляду за посівами на полях, оброблених пестицидами, а також забезпечення санітарних норм якості сільськогосподарської продукції вимагають суворого дотримання гігієнічних регламентів застосування пестицидів.

  •  

  •  

  •  

  •  
-