Відбулося чергове засідання громадської ради при Кельменецькій райдержадміністрації

07.04.2016 | 09:01
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кельменецький район

Нещодавно, 5 квітня, відбулося чергове засідання громадської ради при Кельменецькій райдержадміністрації, яке провела її голова  Марія Тимінська. В засіданні взяли участь голова райдержадміністрації Віталій Швець, голова районної ради Віктор Ілаш, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Урсуляк, селищний голова Сергій Буняк, представники окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, засобів масової інформації. На розгляд членів ради було винесено актуальні питання для жителів району:  добровільне об’єднання територіальних громад району, організацію харчування учнів та вихованців у навчальних закладах, про стан забезпечення земельними ділянками учасників АТО, про заходи щодо відновлення робіт з реконструкції мережі водопостачання у Кельменцях та про ремонт доріг у районі.

Доповідаючи з першого питання, голова райдержадміністрації Віталій Швець наголосив на тому, що мета об’єднання громад – це надання якісних послуг населенню. Водночас, реформи болюче торкаються саме найменш захищених верств населення. Тому варто добре зважити всі «за» і «проти», щоб не повторити помилок сусідніх районів. «Я особисто підтримую думку щодо утворення на території Кельменецького району однієї об’єднаної територіальної  громади, куди будуть входити всі населені пункти».

З інформацією про харчування школярів виступила начальник управління освіти райдержадміністрації Любов Мартинюк, яка подякувала селищному та сільським головам за сприяння в організації гарячого харчування дітей у навчальних закладах району і висловила сподівання на подальшу співпрацю в наступному навчальному році.

Найбільшу дискусію викликало питання забезпечення земельними ділянками учасників АТО, адже згідно чинного законодавства кожному з них повинні надати до 2 га землі, але не в кожній сільській раді є така можливість. Доводиться ділити те, що є, а це може бути і менше гектара, а то й взагалі може не бути в наявності. Про це йшлося у виступі заступника начальника відділу Держгеокадастру Руслана Горянчука. Він довів до відома присутнім інформацію про хід отримання учасниками АТО у власність земельних ділянок на території району.Зокрема, згідно даних селищної, сільських рад та Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області, станом на 01.04.2016 р. подано 167 заяв на отримання земельних ділянок, з них 119 надано дозволів на розроблення проектів землеустрою, 25 знаходяться на опрацюванні та 23 відмовлено у наданні дозволу. Під час обговорення цього питання координатор волонтерського руху в районі Юрій Цуркан висловив стурбованість тим, що в окремих сільських радах змушують учасників АТО писати заяви на меншу площу ділянки, а не на ту, яка передбачена законом, адже не використане право колись може бути відшкодоване.

Члени ради прийняли рішення внести це питання на розгляд постійно діючої наради із селищним та сільськими головами та через районні ЗМІ проінформувати населення про порядок відведення земельних ділянок для учасників АТО.

Про заходи щодо відновлення робіт з реконструкції мережі водопостачання  Кельменців проінформував селищний голова Сергій Буняк. Він, зокрема, повідомив, що будівництво Кельменецького водогону не знаходиться на балансі селищної ради, адже здійснювалося згідно державної програми, фінансування якої не здійснювалося з 2013 року. Зараз за різними даними потрібно близько 2,5 млн.грн. щоб завершити будівництво.

У поточному році для фінансування з Державного   фонду регіонального розвитку на умовах співфінансування з бюджету Кельменецької селищної ради (90% на 10%) відібрано проект «реконструкцію мережі водопостання та водовідведення районного центру». Адже нині постає проблема не тільки якості води, але і наявності джерел взагалі, бо останні роки шахтні криниці, а подекуди і свердловини обміліли, а в окремих випадках вода зникла зовсім.

З п’ятого питання, яке стосувалося ремонту доріг, доповідали селищний голова Сергій Буняк та начальник філії «Кельменецький райавтодор» Тарас Мельник. Останній зазначив, що нині ремонті роботи досить дороговартністні і на ті гроші, які їм цього року виділить держава  ( а це 1%), можна капітально відремонтувати 2,6 км дороги.

Селищний голова повідомив про те, що цього року заплановано капітально відремонтувати чотири вулиці (окремі їх ділянки) і на двох вулицях планується поточний ремонт. Для цих потреб закладено 2 млн 400 тис.грн.

За підсумками засідання членами громадської ради прийняли відповідні рішення. 

Сніжана Андрущак, районна газета "Рідне слово"

  •  

  •  

  •  

  •  
-