Відбулося чергове засідання громадської ради

27.06.2018 | 18:00
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кельменецький район
Вчора, 26 червня 2018 року, за участі голови районної державної адміністрації
Віталія Швеця відбулося чергове засідання громадської ради при Кельменецькій райдержадміністрації, яке провела її голова Марія Тимінська.
На порядок денний було винесено ряд актуальних питань. Про моніторинг і проблемні
питання створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими можливостями доповіла  начальник відділу містобудування, архітектури,  інфраструктури, житлово-комунального господарства та регіонального розвитку районної державної адміністрації  Оксана Воронежська, яка звернула увагу, що в приміщеннях відділеннях Ощадбанку та Приватбанку, а також «Укрпошти» відсутні пандуси. 
Головний лікар КЗ «Кельменецький районний центр медико-санітарної допомоги»  Дмитро Дмитрук інформував про стан впровадження медичної реформи у  Кельменецькому районі. 
Зокрема, 22.06.2018 на ХVI сесії районної ради VII скликання прийнято рішення «Про затвердження статуту комунального підприємства «Кельменецький районний центр первинної медико-санітарної допомоги». На даний час відбувається реєстрація нової установи. Всі амбулаторії підключені до мережі Інтернет. Із 20 необхідних комп’ютерів, забезпечено 18. У електронній системі охорони здоров’я зареєстровано 22 лікаря, станом на 26.06.2018  укладено 10 465 декларацій. Впровадження плану заходів
з реалізації Концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я на період до
2020 року перебуває на постійному контролі у керівництва райдержадміністрації. Керівник виконавчої влади району Віталій Швець наголосив, що медики та жителі  району мають усвідомити, що наявна мережа закладів охорони здоров’я залежить від кількості підписаних декларацій з сімейними лікарями, тому обурює така ситуація та байдужість людей, які ще їх не підписали, адже вибір лікаря є добровільним. 
В черговий раз члени громадської ради  заслухали  інформацію про стан впровадження реформи з децентралізації в районі. З інформацією виступив перший заступник голови районної державної адміністрації  Ігор Урсуляк, який повідомив про результати проведення громадських слухань у населених пунктах району,  організовані навчальні  поїздки за участі керівництва району, селищного, сільських голів у ОТГ по обміну досвідом, проведені наради з обговорення перспективного плану формування
територіальних громад  та публічні дебати  на тему «Навіщо громадам  об’єднуватись».
Про впровадження в районі  Концепції «Нової української школи» йшлося у виступі
заступника начальника управління освіти районної державної адміністрації  Жанни
Галай. Вона зазначила, що Нова українська школа  (НУШ) – це ключова реформа
Міністерства освіти і науки, головна мета якої – створення школи, в якій буде приємно навчатись і, яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті.
«У районі 32 педагоги, які навчатимуть майбутніх першокласників. Сьогодні вони
пройшли курси підвищення кваліфікації по підготовці до викладання в новій українській школі. Також пройшли онлайн-курси на платформі «Ед-ера», отримали відповідний сертифікат. Вчителька початкових класів Бабинської ЗОШ Ірина Сосніна є дипломованим тренером в нашій області по впровадженню реформи НУШ. В області таких тренерів, які мають право навчати інших -  двоє». 
У виступі начальника відділу агропромислового та економічного  розвитку райдержадміністрації  Василя Ганжелюка йшлося про стан  галузі  тваринництва в
Кельменецькому районі. Зазначено, що станом на 01.06.2018 в сільськогосподарських
підприємствах району було в наявності 405 гол. ВРХ, 249 корів, 97 овець.
Спостерігається постійне зменшення поголів’я ВРХ, що в порівнянні із аналогічним
періодом  минулого року зменшилося  на 258 голів, корів на 40, овець на 75. Для
підтримки галузі тваринництва Кабінетом Міністрів України схвалено програми
державної підтримки аграрного сектору, що в свою чергу буде  сприяти покращенню
розвитку тваринництва.  
Підсумовуючи засідання громадської ради, голова райдержадміністрації Віталій Швець
зауважив, що в часи проведення масштабних реформ в державі,  потрібно йти «в ногу» з ними та  всіляко використовувати ті переваги і заохочення, які надає держава для
першопрохідців,  що в майбутньому дасть свої позитиви до їх впровадження. 
По кожному розглянутому питанню прийнято відповідні рішення.

 

  •  

  •  

  •  

  •  
-