В селах Грушівці та Бабин працював "Мобільний соціальний офіс"

18.03.2015 | 15:26
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кельменецький район

Як повідомляє начальник управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації Ліна Руснак та головний спеціаліст з організаційно – інформаційної роботи управління Пенсійного фонду України в Кельменецькому районі Анжеліка Каралаш, 17 березня  2015 року в селах Грушівці та Бабин працював «Мобільний соціальний офіс» для обслуговування мешканців району. У роботі мобільного соціального офісу взяли участь представники управління соціального захисту населення Кельменецької райдержадміністрації, управління Пенсійного фонду України в Кельменецькому районі та територіального центру з соціального обслуговування населення.

На особистий прийом звернулися пенсіонери, вчителі, працівники бібліотечної установи, фельшерсько – акушерського пункту, працівники сільськогосподарських агроформувань. Жителі села цікавилися призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги,механізмом перерахунку пенсії, порядком призначення пенсії за вислугу років, умовами призначення пенсії за віком, зарахуванням пільгового стажу за період роботи в колишніх колгоспах, змінами, передбаченими Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення».

Особливу увагу відвідувачів зосереджено на основні принципи обчислення пенсії за віком згідно норм чинного пенсійного законодавства, важливість наявності страхового стажу та вчасності сплати єдиного соціального внеску, про право найманих осіб вимагати від роботодавців забезпечення їх заробітною платою в розмірах не менше мінімальних, залучення до добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування осіб працездатного віку, що займаються особистим селянським господарством.

В рамкам робочого візиту фахівці районних служб відвідали за місцем проживання  осіб з обмеженими фізичними можливостями, обстежили умови проживання малозабезпечених родин та сімей – переселенців зі сходу. Надали консультативну та правову допомогу воїнам, демобілізованим після проходження військової служби в зоні АТО.

Поряд з цим працювала робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати. Спеціалістами перевірено офіційне працевлаштування громадян в закладах торгівлі зазначених сіл. Порушень не виявлено.  

  •  

  •  

  •  

  •  
-