ТРУДОВЕ ТА СЕКСУАЛЬНЕ РАБСТВО – ЦЕ РЕАЛЬНІСТЬ ХХІ СТОЛІТТЯ

24.10.2018 | 15:01
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кельменецький район

24 жовтня 2018 року в Кельменецькій районній філії Чернівецького обласного центру зайнятості в рамках проекту "Поширення Національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні" відбувся тренінг для мультидисциплінарної групи.

Тренер - консультант Чернівецької молодіжної громадської організації «Сучасник Плюс» Альона Ігнатьєва зосередила увагу присутніх на найбільш поширених ризиках, через які можна стати жертвою торгівлі, а також розповіла як діяти у разі потрапляння в експлуатацію за кордоном.
Протягом заходу розглянули нормативно-правову базу з протидії торгівлі людьми на прикладі міжнародного та національного законодавства. Визначили чинники її виникнення та відпрацювали практичні навички у групах. Особливу увагу приділили важливості ефективного функціонування районних органів влади за напрямком виявлення, ідентифікації та надання допомоги постраждалим.
“Знання, які ми отримали, дозволять виявляти більше постраждалих та надавати їм необхідну допомогу. Подібні заходи потрібно проводити, бо залучення усіх груп сприятиме ефективній роботі за напрямком протидії торгівлі людьми”, - зазначили учасники тренінгу.

Якщо Ви або Ваші знайомі вирішили поїхати за кордон, пам'ятайте наступні рекомендації:
1. Ніколи нікому у жодному разі, окрімофіційних службовців, не віддавайте свої ідентифікаційні документи;
2. Обов'язково візьміть із собою копію внутрішнього та закордонного паспортів;
3. Переговори про працевлаштування за кордоном, навчання, туристичні подорожі чи шлюб не ведіть наодинці з агентом. Перевірте, чи має агент або фірма ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном. Таку інформацію можна перевірити в Державному центрі зайнятості Міністерства соціальної політики України за телефоном 8-044-289-50-97;
5. З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір зрозумілою для вас мовою. Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у Вас.
6. Якщо Ви їдете за кордон законно працювати, необхідно отримати робочу візу. Туристична або гостьова віза не дає права на роботу.
7. Термін законного перебування на території іноземної держави вказаний у візі. Не користуйтесь послугами незнайомців, які пропонують послуги щодо подовження цього терміну.
8. Залиште своїм родичам та друзям декілька копій наступних документів: внутрішнього паспорту України, закордонного паспорту, візи, контракту, свідоцтва про народження, проїзних документів та фотографії. До того ж, повідомте їм телефонні номери свого роботодавця, своїх друзів за кордоном, консульства (посольства) України та місця потенційного проживання;
9. Якщо за кордоном Ви потрапили у важку ситуацію, зверніться по допомогу до посольства або консульства України в країні перебування або зателефонуйте до Міністерства закордонних справ України.

  •  

  •  

  •  

  •  
-