Точка зору. Урядовці та політики про пенсійне забезпечення

08.04.2015 | 08:18
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кельменецький район

Президент України підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», що встановлює поступове підвищення пенсійного віку на п»ять років для жінок, яким призначаються пенсії за віком на пільгових умовах та за вислугу років, а також збільшує страховий стаж, необхідний для призначення таких пенсій і для жінок, і для чоловіків на п'ять років.  

Павло Розенко, міністр соціальної політики України:

- Люди стурбовані тим, що угода з МВФ передбачає підвищення пенсійного віку. Хочу запевнити всіх українців: подібного пункту в умовах надання траншу немає. Є ряд вимог, які повинна виконувати Україна.

Загалом, сталося  так, що новина про те, що українцям тепер доведеться працювати довше, виявилася  не зовсім точною. Реально в країні існує проблема. На думку незалежних аналітиків, на одного працівника припадає один пенсіонер. І це при тому, що ми – стрімко  старіюча нація. У нас падає рівень народжуваності, відбувається масова еміграція, зменшується економічний потенціал країни загалом.

Олексій Зарудний, Голова правління Пенсійного фонду України розповів на брифінгу для журналістів:

- Зміни з 1 квітня поточного року стосуються переважно пенсіонерів, що працюють, зокрема тих, що отримують спеціальні пенсії, а також пенсії на пільгових умовах та за вислугу років. Тобто новації торкнуться щонайбільше 700 тис.осіб. Решта 11,5 млн пенсіонерів отримуватимуть належні їм виплати як і раніше – у повному обсязі за встановленим графіком.

Окрім того, Пенсійний фонд найближчим часом має намір підготувати законопроект щодо єдиного принципу призначення пенсій для всіх категорій. «Ми повинні перейти до єдиного принципу призначення пенсій усім категоріям населення, щоб для всіх пенсіонерів були однакові підходи у визначенні розмірів їхніх пенсійних виплат, - сказав Олексій Зарудний. – Сьогодні за спец законом пенсія становить до 60% від заробітку, тоді як за звичайним законом – у середньому близько 40 – 45%. До 1 травня цього року уряд має подати на розгляд парламенту законопроект, який повинен остаточно усунути різні підходи в пенсійному забезпеченні та вирішити питання встановлення єдиних принципів нарахування пенсій».

На базі Комунікаційного центру уряду відбулась експертна зустріч «Реформування системи пенсійного забезпечення». У розмові за «круглим» столом узяли участь представники Міністерства соціальної політики та Пенсійного фонду України, громадські експерти. Вони обмінялися баченням реформ і пропозиціями щодо змін у пенсійному законодавстві. 

Валерій Ярошенко, заступник міністра соціальної політики:

- У рамках виконання положень Коаліційної угоди передбачено створення справедливої пенсійної системи. Це має відбутися завдяки таким крокам: переходу на єдиний принцип нарахування пенсій, продовженню оподаткування високих пенсій, розробці єдиного механізму індексації всіх видів пенсій. Водночас заплановано здійснити заходи щодо розвитку недержавного пенсійного страхування, запровадження обов»язкової пенсійної системи та запровадження накопичувальної системи загальнообов»язкового державного пенсійного страхування.

Владислав Машкін, заступник Голови правління Пенсійного фонду України:

- Ми живемо в часі. Будь-яке рішення щодо визначення розміру пенсії ми маємо ухвалювати, виходячи з того, у яких конкретно умовах і в який період працювала людина, які норми законодавства на той час діяли в державі. На майбутнє ми можемо пропонувати різні законодавчі ініціативи, та коли йдеться про минуле, не повинні забувати про гарантії держави саме в той період, маємо врахувати, у якому законодавчому полі працювала тоді особа, на що розраховувала. І якщо держава казала: працюй, сплачуй якусь невелику суму внесків – і ти отримаєш повний розмір пенсії, то сьогодні стверджувати, що держава, мовляв, «пожартувала», дала не ту інформацію чи взагалі передумала виконувати взяті на себе повноваження, не можна. Про це треба пам'ятати.

Галина Третьякова, голова громадської ради при Пенсійному фонді України, провідний експерт Реанімаційного пакету реформ:

- В Україні порушено баланс поколінь. Населення, яке працює, не в змозі наповнювати пенсійні ємності за всіма зобов»язаннями уряду, які той набрав перед людьми похилого віку. Усі вимагають від уряду якихось дій: вивести «чорну» заробітну плату в білу зону… В уряді було чимало програм, спрямованих на виведення зарплати в білу зону. Однак вони не спрацювали, і не тому, що були погані, а тому, що суспільство, яке працює, не хоче сплачувати податки. Причиною такого небажання є нерозуміння прозорості їх перерозподілу. Люди не сплачуватимуть податки доти, доки не розумітимуть подальшу траєкторію їх руху. Як краще реформувати пенсійну систему в Україні? Бажана пенсійна система складається з трьох рівнів. Перший – солідарний, другий – накопичувальний, третій – добровільна.

Джерело: газета «Пенсійний кур»єр»

  •  

  •  

  •  

  •  
-