Технологія захисту газонів від шкідників, хвороб та бур’янів

22.05.2015 | 16:31
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кельменецький район

Останнім часом значно збільшилось культивування у приватному секторі зелених газонів та ландшафтів. Незважаючи на багаторічний цикл насаджень та посівів, вони вимагають ретельного догляду та захисту від шкідників, хвороб та бур'янів. Водночас захист рослин має базуватись на використанні природо-зберігаючих та високо селективних препаратів, не токсичних для навколишнього середовища та людини, оскільки, як правило, газони та ландшафти використовуються для активного відпочинку та приємного проведення часу.

         Догляд та захист зелених газонів, ландшафтів включає декілька етапів.

Перший етап березень  -  ретельна очистка газонів від відмерлих решток та решток рослинного походження, що знаходяться на поверхні. Обприскують газон  одним із фунгіцидів : Хорус 75 WG в. г. 6 г на 5 л води на 1 сотку

Коронет 300 SС,к.с. 10 мл на 5 л води на 1 сотку

Максим 025 FS т. к. с.7,5 мл на 3-5 л води на 1 сотку. - проти гнилей, плісняви, плямистостей

Обприскування проводять двічі з інтервалом 6–8 днів

Другий етап - кінець березня - початок квітня - для знищення дводольних бур'янів в газонах (особливо засмічені кульбабою, подорожником та ін.) застосовують гербіцид Лінтур 70 WG в. г. 1,5 г на 3–5 л води на 1 сотку. Оптимальний термін для обприскування — поява головок у кульбаби. Обробку проводять рівномірно, не допускаючи перекриття не раніше, ніж через 2–3 дні після скошування. Не бажано обробляти молоді газони віком до 6 місяців.

Третій етап кінець квітня — на початкутравня - особливо віком більше двох років, можуть шкодити ґрунтові шкідники. Профілактично або при перших ознаках пошкодження газону слід обробити препаратом Актара 25 WG в. г. Для цього дві упаковки по 6 г розчиняють у 8–10 л води (можна застосовувати садову лійку) для обробки 1 сотки газону. Для кращого проникнення препарату у ґрунт після обробки необхідно полити газон. Цей захід повторюють у кінці серпня

Четвертий етап  кінець серпня-вересень- В  місцях наявності сисних, гризучих та ґрунтових шкідників вносять інсектицид Актара 25 WG в.г. (ґрунтове застосування).

П’ятий етап жовтень- листопад - Обприскування проводять після останнього скошування газону при температурі не нижче +5°С сумішшю препаратів Максим 025 FS т. к. с. 10 мл та Хорус 75 WG в. г. 6 г на 5 л води на 1 сотку.

                           Провідний спеціаліст відділу моніторингу прогнозування Повар Г.І.

  •  

  •  

  •  

  •  
-