Створення безпечних умов праці, здійснення профілактики виробничого травматизму та профзахворювань мають бути пріоритетом на будь-якому підприємстві

10.09.2015 | 13:16
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кельменецький район

Працівники під час прийняття на роботу, так і в процесі роботи, проходять  на підприємстві за рахунок роботодавця інструктажі,  навчання   та перевірку знань з питань охорони праці, надання першої допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також правил поведінки у разі виникнення аварії.

Підвищена увага до проблем безпеки праці пояснюється ще й тим, що, незважаючи на заходи, які вживаються роботодавцями, рівень виробничого травматизму в Україні  залишається на досить високому рівні.

Вже стало традицією, що новостворені підприємства у Кельменецькому районі, перш ніж розпочати свою діяльність, звертаються за методичною допомогою до відділення ВД Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Кельменецькому районі щодо створення та впровадження системи управління охорони праці на своєму підприємстві. Не секрет, що для більшості роботодавців охорона праці - це щось невідоме, а питання створення безпечних умов праці, профілактики виробничого травматизму та профзахворювань були, є і повинні залишатися важливими та актуальними на будь-якому підприємстві.

Днями  в інформаційно-методичному кабінеті з охорони праці  відділення ВД Фонду ССНВ у Кельменецькому районі проведена зустріч-нарада  із новоствореною організацією   Кельменецький центр з надання безоплатної  вторинної правової допомоги.

Начальник  відділення ВД Фонду ССНВ у Кельменецькому районі Андрій Білобрицький ознайомив присутніх із діяльністю Фонду у відповідності до вимог Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності».

     Страховий експерт з охорони праці відділення ВД Фонду ССНВ  Віктор Козак ознайомив присутніх із вимогами Закону України «Про охорону праці», Типовим положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, Постановою КМУ від 30 листопада 2011 р. № 1232 «ПОРЯДОК проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві» та іншими нормативними документами з охорони праці. Також надано зразки щодо ведення документації з охорони праці на підприємстві. 

Про обов’язки кожного працівника щодо виконання правил внутрішнього трудового розпорядку на підприємстві, вимог якісного проведення із працівниками всіх видів інструктажів з охорони праці та пожежної безпеки виступив директор центру з надання безоплатної  вторинної правової допомоги  Ігор Усатий.

Під час наради розглянуто інші важливі питання щодо профілактики виробничого травматизму та профзахворювань.

 

Страховий експерт з охорони праці

відділення ВД Фонду ССНВ та ПЗ

у Кельменецькому районі                                                                                В. Козак

  •  

  •  

  •  

  •  
-