Страховий стаж – основна складова при визначенні розміру різних видів пенсії

22.07.2014 | 10:59
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кельменецький район

Розглядаючи  тему пенсійного забезпечення  відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», перший заступник начальника правління Пенсійного фонду України в Кельменецькому районі  Рімма Білобрицька хоче зупинитися на проблемах, з якими фахівці управління  Пенсійного фонду в районі зустрічаються щодня. Звичайно, що питання забезпеченої старості хвилюють багатьох жителів району. Одних - тому, що вже є пенсіонерами, інших - тому, що скоро стануть ними. Тільки молодь може  скептично сказати: «Це не для нас. До пенсії дожити треба». Можливо і так, але щоденно розглядаючи звернення громадян, переконуюсь у іншому.         

Відповідно до Закону за рахунок коштів Пенсійного фонду призначаються крім пенсій за віком, нажаль, і пенсії по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника. І таких людей в районі чимало.

При втраті працездатності право на пенсію по інвалідності мають особи, визнані інвалідами за наявності такого страхового стажу на час настання інвалідності: до досягнення особою 25 років включно -1 рік; від 26 до 28 років  –2 роки, від 29 до 31 року  – 3 роки; від 32  до 34 років – 4 роки; від 35 до 37 років  – 5 років,  від 38 до 40 років – 6 років, від 41 до 43 років включно – 7 років, від 44 до  48 років – 8 років;  від 49  до 53 років включно – 9 років, від 54 до  59 років  – 10 років. Пенсія по інвалідності залежно від групи інвалідності призначається в таких розмірах: інвалідам І групи –100 відсотків пенсії за віком, інвалідам ІІ групи –90, інвалідам ІІІ групи –50 пенсії за віком.

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначатиметься непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по інвалідності.

Отже, про який би вид пенсії йшла мова, основною ланкою в її призначенні є все-таки страховий стаж – період, протягом якого особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок (з 1 січня 2014 року – 1218 грн.).

Отож, людям працездатного віку необхідно обов’язково оформляти легальні відносини з роботодавцем; займаючись особистим селянським господарством, або ж працюючи за кордоном – брати добровільну участь в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Що стосується роботодавців, то зволікати із сплатою поточних платежів до Фонду, або ж допущених боргів неможливо. Кожен керівник повинен зрозуміти, що, не сплативши  вчасно належні кошти, він не тільки затримує своєчасну виплату пенсії в районі, а те, що періоди, за які ще не сплачені внески, не будуть включені застрахованій особі - найманому працівнику у страховий стаж та у заробіток для обчислення пенсії.

Закон чітко встановив право найманого працівника піклуватися про своє пенсійне майбутнє, а саме вимагати від страхувальника сплати страхових внесків, в тому числі у судовому порядку. Норми Закону вимагають рахувати кожну копійку, ставлять керівників підприємств (роботодавців) в такі умови, що виплачена заробітна плата в розмірі, передбаченому законодавством та повна сплата страхових внесків, незалежно від фінансового стану платника – обов’язок кожного керівника. Перевірити свої індивідуальні відомості може кожен бажаючий, скориставшись з допомогою страхового свідоцтва інформаційним кіоском, що знаходиться на І поверсі приміщення управління. З метою  формування пенсійної справи майбутнього пенсіонера, жителям району передпенсійного віку збір документів для призначення пенсії необхідно подавати за місяць до настання цього права.  

Всі довідки щодо пенсійного забезпечення можна отримати зателефонувавши на «гарячу» телефонну лінію за №(03732)2-14-97, або ж скориставшись програмою Skype(адреса - upfu_kelmenci), які працюють щоденно протягом робочого часу. Для діалогу та ознайомлення з основними аспектами пенсійного забезпечення в Україні, перспективами впровадження ІІ накопичувального його рівня  запрошуємо і молодь – старшокласників та випускників вищих учбових закладів. Для  Вас організовуватимуться Дні відкритих дверей, Вас забезпечать  інформаційно – роз’яснювальними матеріалами з різних аспектів діяльності Пенсійного фонду.

  •  

  •  

  •  

  •  
-