ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ! Управління праці та соціального захисту населення РДА повідомляє

03.06.2014 | 09:12
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кельменецький район

Урядом впроваджується нова програма соціальної підтримки найменш захищених верств населення при оплаті житлово-комунальних послуг – компенсація додаткових витрат на оплату комунальних послуг у зв’язку з підвищенням цін і тарифів на послуги. Постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014 року № 83, яка набирає чинності з 1 липня 2014 року передбачено, що сім’ї, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, матимуть право на отримання компенсації додаткових витрат на оплату послуг газопостачання у зв’язку з підвищення цін і тарифів на послуги. Таким чином, зазначені сім’ї не будуть платити більше, ніж платили до підвищення цін і тарифів на природний газ.

Для визначення права на компенсацію сім’я має порахувати свій середньомісячний дохід і порівняти його з величиною прожиткового мінімуму сім’ї. Прожитковий мінімум сім’ї - це сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення, які з 01.01.2014 становлять: для дітей віком до 6 років - 1032 грн.; для дітей віком від 6 до 18 років - 1286 грн.; для працездатних осіб - 1218 грн.; для осіб, які втратили працездатність - 949 грн. 

У разі, коли будь-хто з працездатних членів сім’ї надає інформацію про відсутність доходів за будь-який місяць протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, до розрахунку приймається дохід такого члена сім’ї на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Розмір компенсації визначається як різниця між розміром плати за послуги (у межах норм споживання) після підвищення цін і тарифів та розміром відповідного платежу, який сім’я сплачувала до зміни цін і тарифів на послуги. Для призначення компенсації до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації необхідно надати:

1. Заяву.

2. Довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб.

3. Довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (будинку).

Компенсація розраховується з місяця звернення за її наданням до завершення опалювального періоду 2014-2015 року. Надаватиметься у безготівковому вигляді і щомісяця перераховуватиметься підприємствам, що надають комунальні послуги.

Для прикладу: право на компенсацію матиме сім’я, що складається з двох працездатних осіб та двох дітей (одна дитина віком до 6 років, а інша - від 6 до 18 років), якщо дохід сім’ї не перевищує 4754 грн. на місяць (Прожитковий мінімум сім’ї = 1218 грн. 2 особи + 1286 грн. + 1032 грн.).

У випадку, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, рекомендуємо звертатися за призначенням компенсації до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації.

За більш детальною інформацією звертатися до управління праці та соціального захисту населення каб. №3,8,9 або за телефонами 2-04-73, 2-06-61 та соціальних працівників за місцем проживання. 

Урядом впроваджується нова програма соціальної підтримки найменш захищених верств населення при оплаті житлово-комунальних послуг

  •  

  •  

  •  

  •  
-