Санаторно-курортне лікування учасників антитерористичної операції

25.05.2015 | 12:37
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кельменецький район

Як інформує управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації, військовослужбовці, які постраждали під час проведення антитерористичної операції, отримали можливість пройти санаторно-курортне лікування.
Кабінет Міністрів України Постановою від 31 березня 2015 року №200 затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням.
Дія цього Порядку поширюється на осіб, які постраждали під час проведення антитерористичної операції, та яким встановлено статус учасника бойових дій чи інваліда війни.
Відповідно до затвердженого Порядку управління соціального захисту населення забезпечує вищезазначених осіб безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості в міру надходження путівок:

• учасників бойових дій – щороку строком на 18 – 21 день;
• інвалідів війни – позачергово щороку строком на 18 – 21 день;
• інвалідів із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – відповідно до медичних рекомендацій, з них:
• I та II груп – до санаторіїв спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;
• III групи – до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18 – 21 день.
Для одержання путівки особи повинні перебувати на обліку в управлінні соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.
Для взяття на облік особа чи її законний представник подає до управління соціального захисту населення заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о, копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни та документ, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань анти терористичної операції в районах її проведення.
Особа, яка перебуває на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням в управлінні соціального захисту населення, але в поточному році одержала безоплатну путівку, знімається з обліку.
Повторне взяття на облік здійснюється на підставі копії (дубліката) довідки для одержання путівки на санаторно-курортне лікування, що долучена до попередньої справи, якщо строк її дії не закінчився.
Путівками без лікування забезпечуються також громадяни, що супроводжують інвалідів I групи (за винятком інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), яким за висновком лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога. Якщо інвалід I групи здатний обслуговувати себе самостійно, видається відповідна довідка лікувально-профілактичного закладу.
У разі відмови особи від путівки складається акт відмови від путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики. Компенсація за доплату, пов’язану з поліпшенням умов проживання в санаторії, та за продовження строку лікування не здійснюється.
Поділ путівки та передача її іншій особі забороняється.
Розподіл путівок до санаторно-курортних закладів здійснює Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції за погодженням з Мінсоцполітики на підставі поданої структурними підрозділами з питань соціального захисту населення інформації про необхідну кількість путівок відповідного профілю.

  •  

  •  

  •  

  •  
-