Роль підприємництва Кельменеччини в наповненні бюджету Пенсійного фонду України

29.10.2014 | 09:10
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кельменецький район

На обліку в управлінні Пенсійного фонду України в районі перебуває 1190 осіб – суб’єктів підприємницької діяльності. Протягом останніх років відмічається тенденція значного збільшення надходжень до бюджету Фонду від цієї категорії страхувальників: протягом 2013 року ними сплачено єдиного соціального внеску 3533,8 тис.грн., що на 833,0 тис.грн більше, ніж у 2012; у січні-вересні 2014 року  - 2860,1 тис.грн. Динаміка позитивна. Однак, є ряд проблемних питань, як для страхувальників, так і для Пенсійного фонду. Інформує заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Кельменецькому районі Наталія Бабин.

Окремі підприємці не тільки себе забезпечують роботою, а й надають робочі місця  найманим працівникам. Так, в районі у 152 підприємців працює 318 найманих осіб. На жаль, з них 110 - отримують заробітну плату, навіть менше мінімальної. Напрошується два висновки: або ці люди зайняті не повний робочий день, або ж погодилися на заробітну плату в «конверті». Результат в обох випадках один – страховий стаж зараховується пропорційно сплаченим внескам. Працює молода людина працездатного віку повний місяць, а до страхового стажу зарахується лише кілька днів.

Інше негативне явище – борги до Пенсійного фонду. Так, станом на 1 жовтня 2014 року в списку боржників до Фонду були фізичні особи, які не сплатили борг ще за 2013 рік: Боднар Алла Євгенівна (с.Росошани), Панчук Інна Миколаївна (с.Новоселиця), Ткачук Євген Володимирович (с.Бузовиця), Боярин Юлія Григорівна (с.Вартиківці), Рингач Віталій Вікторович (смт Кельменці), Циганюк Анжела Михайлівна (смт Кельменці).

Ось така реальність у взаємовідносинах між страхувальником і Пенсійним фондом, між роботодавцем і його найманим працівником. Звичайно, можна дискутувати, можна звинувачувати законодавство і виправдовувати свої дії. А можна почати з особистої відповідальності до справи  і стати законопослушним громадянином.

  •  

  •  

  •  

  •  
-