Провідний спеціаліст Державної фітосанітарної інспекції Чернівецької області Г.Повар інформує про боротьбу і гризунами

12.03.2016 | 11:37
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кельменецький район

Погодні кліматичні умови сприяють активному розселенню мишоподібних гризунів на багаторічних травах, озимому ріпаку в садах.

Рекомендуємо провести обстеження посівів  і при чисельності мишоподібних гризунів більше 3-5 жилих колоній на 1 га організувати відповідні міри боротьби.

Облік чисельності гризунів у сільськогосподарських угіддях проводять, підраховуючи жилі колонії на прямолінійних маршрутах по діагоналі 1000 м завдовжки (1200 чоловічих або 1400 жіночих кроків) та 5 м (0,5 га) завширшки. На площі до 200 га площі закладають один маршрут або ділянку. Для визначення кількості жилих нір та колоній у другій половині дня притоптують усі виходи в 10 колоніях, а вранці наступного дня підраховують відкриті виходи та визначають кількість жилих колоній і нір.

За наявності 3 – 5 жилих колоній на гектар для боротьби з мишоподібними гризунами застосовують дозволені в Україні біологічні препарати та родентициди.

   Обласна біолабораторія(м.Заставна, Осадчук Сергій Васильович) (код 237  тел.  2-15-92) має зерновий бактероденцид вартість якого 22,82 грн. Норма використання – 1 - 2,5 кг на гектар.

      Для боротьби з мишоподібними гризунами також рекомендовані родентициди Антимиша, принада-2-3 пакетики на нору; Ізоцин-0,3-6,0 кг/га; Крисолов, принада-10-20 г на нору(1-2 пакети); Багіра, принада 1,5-2,5 кг/га; Рат кіллер супер, принада-5-10 кг/га,  Смерть щурам №1-1 пакет (10 г) на нору, Шторм, воскові брикети-1 брикет/нора.

   Родентиди  для боротьби з гризунами є високо отруйними для людини та тварин і потребують суворого дотримання заходів безпеки і норм витрати препарату Під час розкладання отруєних принад необхідно дотримуватись техніки безпеки згідно санітарних вимог ДСанПіН 8.8.1.2.001-98.  Всі  роботи проводити з використанням  індивідуальних засобів захисту. Зернові принади розкладають в нори з подальшим притоптуванням. При розкладанні принад вручну обов’язково використовувати дозуючі мірки. Особи, що мали контакт з отруєними принадами у перервах і по закінченні робіт, повинні ретельно вимити руки і обличчя з милом, рот прополоскати чистою водою.

         Категорично забороняється готувати принади самостійно, вони виготовляються централізовано підприємствами, що спеціалізуються на виготовленні такої продукції.

  На оброблених ділянках виставте попереджувальні знаки.

        Cпеціалісти Державної фітосанітарної інспекції практично допоможуть у вирішенні складних ситуацій та порекомендують ефективні засоби захисту рослин. Контактний телефон:2-12-91.

Провідний спеціаліст Державної фіто санітарної інспекції               

Чернівецької області                                        Повар Г.І.

  •  

  •  

  •  

  •  
-