Протруєння ярих

02.03.2016 | 11:38
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кельменецький район

Одним  з обов’язкових елементів системи захисту від хвороб є протруєння насіння. Протруєння захищає насіння, проростки та рослини від широкого спектру збудників хвороб, які присутні на насінні та в грунті,  та  є єдиним способом захисту від сажкових хвороб зернових колосових культур, дозволяє значно знизити ураження посівів фузаріозною і гельмінтоспоріозною кориневими гнилями,  хворобами листя сходів також виявляє   стимулювальну дію на насіння , підвищуючи його схожість та енергію проростання, а отже й врожайність.

             Державна інспекція захисту рослин рекомендує проводити протруєння насіння ярих зернових одним із слідуючих препаратів:

Назва препаратів

Норма витрати препарату, л, кг/т

Абсолют, к.с., Бар-Кот-5, к.с., Дерозал, к.с.

1,5-2,0

Антал, т.к.с.

0,3-0,4

  Гізмо 60, Живосил,  Оріус,  Раназол,  ТЕРРАсил,   Тебу 60 МЕ, Траст,

0,4 -0,5

Віал ТТ , в.с.к., Віал Траст, к.с.

0,4-0,5

Віват, в.с.к.

2,0-3,0

Вінцит  050 CS, к.с.

1,5-2,0

Вінцит Мініма, к.с.

1,0-2,0

Вінцит Форте, к.с.

1.0-1.25

Вітавакс 200 ФФ, в.с.к., Вікінг, в.с.к. Віта-класик, в.с.к. Віспар, в.с.к., Гранівіт, в.с.к., Рекорд, т.к.с.

2.5-3.0

Діксил Ультра, т.к.с., Кольчуга Плюс, т.к.с., Раксил Ультра, т.к.с., Тебузан Ультра, т.к.с.,

0,2-0,25

Дітан М-45, з.п.

2,0-3,0

Ін Сет, в.г.

0,3-1,0

Іншур Перформ,т.к.

0,5

Кінто Дуо, к.с.

2,0-2,5

Колфуго Супер, в.с.

3,0

Класік, т.к.с.,  Оріус , т.к.с.

0,5

Ламардор Про 180, т.н.

0,5-0,6

Ламардор 400 FS, Т.Н.

0,25

Максим Стар 025 FS, т.к.с.

1,5-2,0

Максим Форте 050 FS, т.к.с.

1,5-2,0

Раксил Ультра, т.к.с.

0,25

Стиракс , в.с.к.

3,0

Форсаж 500, к.с.

1,0-1,2

Фундазол , з.п.

2,0-3,0

           Також для захисту зернових зареєстровано в Україні інсекто-фунгіцидні протруйники:

      Селест Топ 312,5FS. т. к. с., ( препарат має в своєму складі інсектицид та два фунгіциди), таким чином, препарат з нормою 1,0-2,0 л/т,  надійно захищає насіння і сходи від сажкових грибів, кореневих гнилей та пошкоджень шкідниками, що є дуже важливим за посіву по стерньових попередниках, Юнта Квадро 373,4 FS, т.к.с. (інсекто-фунгіцидний протруйник, що складається з чотирьох діючих речовин), який характеризується високою ефективністю проти збудників кореневих гнилей (фузаріозна, гельмінтоспоріозна), ефективність у обмеженні розвитку грибів роду Пітіум (актуальна проблема на зернових останніми роками). Препарат має високий ефект в нормі 1,5-1,6 л/т,, повністю знімає шкідливу дію на проростки від совки озимої, хлібного туруна та злакових мух.,  Нупрід Макс, т.к.с.-  препарат має в своєму складі інсектицид та  фунгіцид, що забезпечує надійний інсектицидний захист від комплексу грунтових шкідників та шкідників сходів за норми 2,0 л/т.  Надзвичайно тривалий період захисту. Ефективно діє як ззовні так і всередині насінини.

        Протруювати насіння цілком можливояк за 2-3 тижні до сівби так  і безпосередньо перед сівбою. Таким чином, можна уникнути організаційних ускладнень, пов’язаних зі зберіганням протруєного зерна.

      Щоб запобігти заселенню рослин шкідниками на ранніх стадіях розвитку рекомендуємо при передпосівній обробці насіння до фунгіцидів протруйників додавати один із інсектицидів :     Імадор Про, к.с.-1,0 кг/т, Ін Сег, в.г.-0,75 кг/т,  Круізер 350 FS,т.к.с.-0,5 л/т,  Команч,в.г-0,5 л/т,    Рубіж-2,0 л/т,  Сідопрід 600-0,5 л/т,  Табу к.с.-0,4-0,5 л/т,  Фосфамід, к.е.- 2,0 л/т.    

      Норма робочого розчину при протруюванні ярих зернових колосових становить 10 л/т зерна.

      Слід зазначити, що застосування регуляторів росту при підготовці насіння до сівби збільшує енергію проростання та польову схожість насіння.      За рахунок передпосівної інкрустації насіннярегуляторами росту врожайність зерна зростає на 2-3 ц/га.

       Для протруювання насіння обладнують спеціальні майданчики на відстані не ближче 200 м від житлових та тваринницьких приміщень, джерел водопостачання, місць зберігання продуктів харчування, фуражу та приймання їжі та води.

       Люди, які працюють на протруюванні насіння обов’язково повинні пройти медичний огляд, інструктаж з правил техніки безпеки, мати посвідчення та допуск до роботи в шкідливих умовах праці, працювати тільки в спецодязі та індивідуальних засобах захисту згідно санітарних вимог.

      При проведенні протруювання насіння дотримуйтесь Санітарних правил щодо протруювання насіннєвого матеріалу, його зберігання, транспортування та висівання.

       За всіма необхідними рекомендаціями, консультаціями по застосуванню препаратів та умови їх придбання звертайтись в Державну  фітосанітарну інспекцію Чернівецької області по контактному телефону в смт.Кельменці  2-12-91

                                                 

                                      Державна фітосанітарна інспекція Чернівецької області

  •  

  •  

  •  

  •  
-