Про сплату єдиного соціального внеску для осіб, що хочуть придбати або придбали автомобіль

08.05.2013 | 08:48
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кельменецький район

Зі слів начальника відділу обліку надходження платежів управління Пенсійного фонду України в Кельменецкому районі Тетяни Громик, 3 грудня 2012 року набрав чинності Закон Ураїни  №5413-ІV ”Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування при відчуженні транспортних засобів”. 

Зазначеним Законом внесено зміни до Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон), згідно яких платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування є підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, фізичні особи, які набувають право власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні в підрозділах Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України, крім випадків забезпечення легковими автомобілями інвалідів згідно із законодавством та успадкування легкових автомобілів відповідно до закону.

Для вищезазначених платників збору, залежно від вартості об’єкта, визначеного пунктом 6 статті 2 Закону, встановлено ставки збору в таких розмірах:

3 відсотки- якщо об’єкт оподаткування не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (з січня 2013 року – 189255 грн.);

4 відсотки- якщо об’єкт оподаткування перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (з січня 2013 року із суми, що перевищує 189255 грн. до 332630 грн.);

5 відсотків- якщо об’єкт оподаткування перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (з січня 2013 року із суми, що перевищує 332630 грн.)        

 

Про порядок сплати єдиного внеску членами фермерського господарства

Перелік платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначений ч. 1 ст. 4 Закону України від 08.07.2010  №2464-VI (далі - Закон №2464). Члени фермерських і особистих селянських господарств не включені в даний перелік, але вони мають право на добровільну сплату єдиного внеску відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону №2464. Добровільна сплата єдиного внеску забезпечить цим категоріям застрахованих осіб (залежно від обраного виду страхування) право на пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності і витратами, зумовленими похованням, від нещасного випадку на виробництві і професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.

Відповідно до пп. 3 ч. 1 ст. 7 і ч. 5 ст. 10 Закону №2464 члени фермерських або особистих селянських господарств самостійно визначають для себе суму, на яку нараховуватиметься єдиний внесок (базу нарахування єдиного внеску), проте така сума не може бути менше мінімального розміру заробітної плати і більше, ніж максимальна база для нарахування єдиного внеску, яка дорівнює 17 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом. Вказані особи сплачують єдиний внесок залежно від вибраного виду загальнообов'язкового державного соціального страхування по наступних ставках до самостійно визначеної певної суми:

• загальнообов'язкове державне пенсійне страхування - 33,2%;

• загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - 1,5%;

• загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності і витратами, зумовленими похованням, - 1,9%;

• загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві і професійного захворювання, що призвели втрату працездатності, - 1,51%.

 

Якщо члени фермерських і особистих селянських господарств бажають брати участь у всіх чотирьох видах загальнообов'язкового державного соціального страхування, то ставка єдиного внеску складатиме 38,11% від бази нарахування (33,2% + 1,5% + 1,9% + 1,51%).

Для того, щоб добровільно застрахуватися, член фермерського або особистого селянського господарства повинен подати до територіального органу Пенсійного фонду України за місцем проживання відповідну заяву. Форма заяви і порядок його подачі встановлені Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженою постановою Правління ПФУ від 27.09.2010 №21-5. Разом із заявою надаються копії наступних документів: довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності); трудової книжки (за наявності); документа, що посвідчує особу, а також документа, який підтверджує членство у фермерському господарстві.

З особою, яка подала заяву про добровільну участь в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, після перевірки викладених в заяві відомостей, орган Пенсійного фонду України протягом 30 календарних днів з дня її отримання укладає договір про добровільну участь в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Особи беруть добровільну участь в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування протягом терміну, визначеного в договорі, але не менше одного року.

Єдиний внесок вказані особи сплачують щомісячно до 20-го числа наступного за місяцем за який він сплачується. У разі дострокового розірвання договору, сплачені суми єдиного внеску поверненню не підлягають.

             

Про розміри єдиного внеску у 2013 році для фізичних осіб - підприємців, які бажають  брати добровільну  участь у системі загальнообов’язкового державного  соціального страхування

 

Відповідно до ст.10 Закону України від 08.07.2010 року №2464-1V "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" право на добровільну сплату єдиного внеску за окремими видами соціального страхування мають: фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності; особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються незалежною професійною діяльністю,  та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності.

Вказані фізичні особи – підприємці в обов'язковому порядку сплачують єдиний внесок за ставкою 34,7% (від мінімальної зарплати – ті, які перебувають на спрощеній системі оподаткування; від чистого доходу – ті, які перебувають на загальній системі оподаткування). Сплачуючи єдиний внесок за ставкою 34,7%, підприємці є застрахованими особами в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та соціального страхування на випадок безробіття.

Фізичні особи – підприємці можуть брати добровільну участь у інших фондах соціального страхування. Розмір єдиного внеску для зазначеної категорії осіб у разі укладання договору добровільної участі у інших фондах соціального страхування у 2013 році становить:

 

 

Види страхування, які включає єдиний внесок

 

Ставка єдиного внеску

Мінімальний розмір єдиного внеску (грн.)

Максимальний розмір

єдиного внеску (грн.)

з січня по листопад  2013 року

грудень 2013 року

 

з січня по листопад  2013 року

грудень 2013 року

 

«Обов'язкове» страхування + добровільне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності

 

36,6%

 

419,80

 

445,79

 

7136,63

 

7578,40

«Обов'язкове» страхування + добровільне страхування від нещасного випадку

 

36,21%

 

415,33

 

441,04

 

7060,59

 

7497,64

«Обов'язкове» страхування + добровільне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку

 

 

38,11%

 

 

437,12

 

 

464,18

 

 

7431,07

 

 

7891,06

Особи, які бажають взяти участь у  системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, для укладання договору про добровільну участь повиннізвернутися із заявою до управління Пенсійного фонду України в районі.

  •  

  •  

  •  

  •  
-