Про соціальну відповідальність керівника найбільших підприємств - боржників Кельменеччини

22.08.2014 | 08:33
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кельменецький район

Проблема погашення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску та відшкодування витрат на пенсію, призначену на пільгових умовах, на жаль, все ніяк не відійде в минуле. Для фахівців пенсійної служби Кельменеччини це є чи не найболючішим питанням. Повідомляє головний спеціаліст з організаційно – інформаційної роботи управління Пенсійного фонду України в Кельменецькому районі Анжеліка Каралаш.

«Перспективи погашення заборгованості до Пенсійного фонду» - зустріч під такою назвою у форматі «круглого» столу проведено в управлінні Пенсійного фонду України в Кельменецькому районі. На індивідуальну співбесіду запрошено Г.Д. Дзика - керівника підприємств – боржників ВАТ «ПМК – 2» та ПП «Іванівецька ПМК – сервіс», які систематично допускають ріст боргу до Фонду.

Спільну роботу розпочали з аналізу причин виникнення заборгованості, обговорили ситуацію, що склалася по кожному підприємству.

Враховуючи те, що всі законодавчі заходи впливу  на боржника вжито, спеціалісти управління також надіслали листи – повідомлення колишнім працівникам підприємства. З метою громадського осуду, пенсіонерам, яким призначена пенсія на пільгових умовах, роз»яснено механізм її відшкодування та бездіяльність керівника щодо відповідальності перед людьми, що працювали в шкідливих умовах на підприємстві.

Такий стан розрахунків з Пенсійним фондом веде до порушення справи про банкрутство. І це є принциповою позицією і останнім попередженням зі сторони керівництва Фонду  в районі. Керівнику підприємств – боржників доведено завдання з погашення заборгованості до 15 жовтня поточного року, попереджено про взяті зобов’язання, як перед державою, так і перед кожним працюючим.

Довідково:

ВАТ «ПМК-2» було потужним підприємством, старанним платником податків. Читаємо у Статуті підприємства: основними напрямками діяльності є здійснення єдиної з Облагробудом технічної політики по прискоренню науково-технічного прогресу; впровадження передових методів організації виробництва і оплати праці, застосування вітчизняних і зарубіжних технологій будівельної індустрії і забезпечення на їх основі прискорення виробничих потужностей, фінансових ресурсів; виконання монтажних робіт, санітарно-технічних систем, технічного обладнання, внутрішніх електроосвітлювальних і електросилових мереж, прокладання зовнішніх водопроводів і теплових мереж, прокладання газових мереж, і так далі….

Останні відомості про активне життя колективу відображено у звітності  2004 року. Тоді чисельність працюючих становила - 25, а до бюджету Фонду надходило щомісячно 6,7  тис.грн., за рік – 80,7 тис.грн. І державі – вагомий вклад, і людям – добре, адже і робоче місце є, і в середньому заробітної плати в місяць - 780 грн.(при середній заробітній платі по району на той час – 485,0 грн.). Починаючи з 2005 року спостерігався поступовий спад діяльності і станом на 1 лютого 2005 року вперше виникла заборгованість.

Станом на 19.08.2014 загальна заборгованість склала 279,3 тис.грн., з них недоїмка по страхових внесках – 46,2 тис.грн., пільговій пенсії – 233,1 тис.грн. Страховий стаж колишнім працівникам даного підприємства зараховано по грудень 2004 року.

14 лютого 2005 року створилося дочірнє підприємство ПП «Іванівецька ПМК-2-сервіс». Однак, починаючи з вересня 2008 року виникли ті ж проблеми у розрахункових взаємовідносинах. 

Станом на 19.08.2014 за підприємством рахується борг 37,4 тис.грн., в т.ч. недоїмка по страхових внесках – 14,2 тис.грн., заборгованість по пені – 0,8 тис.грн., штрафних санкціях – 0,2 тис.грн., пільговій пенсії –22,2 тис.грн.Страховий стаж працівникам зараховано по серпень 2008 року.

  •  

  •  

  •  

  •  
-