Про пенсійне забезпечення громадян з офіційних джерел

22.04.2015 | 08:38
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кельменецький район

Пенсійну систему буде оптимізовано

Голова правління Пенсійного фонду України розповів про кроки щодо забезпечення фінансової стабільності пенсійної системи. Спільно з фахівцями  Мінсоцполітики розроблено законопроект, в якому окреслили три напрямки руху до фінансової стабільності Фонду:

  • Позбутися невластивих Фондові виплат

Передусім необхідно звільнити Пенсійний фонд від виплат, які не  відповідають його функціям. Доволі часто виявляється, що розрахована відповідно до страхового стажу та заробітку пенсія за своїм розміром є меншою за прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність. А оскільки, за чинним законодавством, пенсію в Україні не виплачують  у розмірі, меншому за прожитковий мінімум, Фондові доводиться покривати цю різницю за рахунок своїх коштів.

Щороку на це витрачається близько 33 млрд грн. пенсійних надходжень, і фактично ці кошти виплачуються за рахунок інших пенсіонерів. Хоча за своєю суттю зазначена доплата – це соціальна допомога, яку потрібно фінансувати з державного бюджету.

 

  • Припинити фінансування пільгових пенсій

Мова не йде про скасування пільг у пенсійному забезпеченні. Ідеться про впорядкування цієї системи. Нині з 12 млн пенсіонерів понад 3 млн мають ті чи інші пенсійні пільги, зокрема, право  на достроковий вихід на пенсію. Відповідно до законодавства, якщо людина виходить на пенсію на п’ять років раніше у зв’язку з тим, що працювала на шкідливому виробництві, то виплачувати кошти своєму працівнику за ці дострокові роки має підприємство. На практиці ж цей тягар значною мірою лягає на бюджет Пенсійного фонду.

Отже, у проекті закону запропоновано, щоб працівники, які мають право на пільгові пенсії, у період роботи самі відраховували зі своїх заробітних плат внески, котрі після досягнення пенсійного віку їм виплачуватимуть як пенсію.

Ці два пункти дозволять Пенсійному фонду заощадити 40 млрд грн. на рік.  Окрім того, на порядку денному залишається легалізація заробітних плат. Сьогодні, за різними оцінками, понад 200 млрд грн. зарплати виплачують у конвертах. Це означає, що Фонд щороку недоотримує приблизно 60 млрд грн. Отже, за певних умов його бюджет можна збільшити на 100 млрд грн.

 

  • Запровадження накопичувальної системи

Третій наріжний камінь розв’язання фінансової проблеми пенсійної системи – запровадження її другого, накопичувального рівня.

Нині в Україні демографічна ситуація така, що в середньому один працівник утримує одного пенсіонера. Тож, без інших джерел пенсійного забезпечення громадян не обійтись. Одне з них – накопичувальна система, коли людина протягом життя відраховує незначну суму на спеціальний рахунок, і із цих коштів згодом формуватимуть додаткову частку пенсійної виплати. До того ж ці заощадження не лежатимуть вантажем до виходу людини на пенсію, їх інвестуватимуть у прибуткові проекти, і вони приноситимуть майбутньому пенсіонерові дохід.

В проекті закону запропоновано, щоб накопичувальна система почала працювати з 1 січня 2017 року.

Наразі законопроект щодо змін у системі пенсійного забезпечення опрацьовують у профільних міністерствах. На початку травня документ буде внесено на розгляд Верховної Ради України.

 

Дистанційне обслуговування пенсіонерів

До кінця літа АТ «Ощадбанк» планує перевести Пенсійний фонд України та його регіональні підрозділи на систему дистанційного обслуговування «Інтернет – клієнт – банк» і  «Корпоративний клієнт – банк». За інформацією прес – служби Ощадбанку, ця система дозволить прискорити рух коштів із фінансування пенсійних виплат. До того ж можна буде в режимі реального часу здійснювати контроль над цим рухом.

Для підвищення рівня захисту інформації в системі передбачено використовувати цифри, цифрові підписи й таємні ключі з автоматичним оновленням. Приходити в банк клієнтові не потрібно.

Сьогодні установи Ощадбанку обслуговують 4816 рахунків, відкритих для обліку коштів Пенсійного фонду України. Виконуючи функцію уповноваженого  банку з виплати пенсій через поточні/карткові рахунки отримувачів. Ощадбанк 2014 року забезпечив обслуговування 2414,4 тис. людей.

Довідково:  через банківські установи пенсію отримують 3638 осіб Кельменеччини , що становить 27,1 відсоток до загальної чисельності, в тому числі в районному центрі -  69,7%, в сільській місцевості – 30,3%.  Розрахункова економія коштів на доставку та виплату пенсій  склала  225,1тис.  грн.

  •  

  •  

  •  

  •  
-