Про надання роз’яснень щодо відображення у звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

20.03.2015 | 13:56
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кельменецький район

Про надання роз’яснень щодо відображення у звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, враховуючи норми Закону України від  28 грудня 2014 року №77-VIII«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці».

У зв’язку з набранням чинності з 01 січня 2015 року Законом України від 28 грудня 2014 року №77-VIII«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», яким внесено зміни, зокрема, до Закону України від 08 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Кодексу законів про працю України, Державна фіскальна служба України та Пенсійний фонд України повідомляють наступне.

Відповідно до частини першої статті 7 Закону №2464 для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 Закону №2464, єдиний внесок нараховується на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24 березня 1995 року №108/95-ВР «Про оплату праці» та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Крім того, для платників, зазначених у пункті 1 частини першої статті 4 Закону №2464, визначено, що у разі якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника.

Враховуючи, що на сьогодні не внесено відповідних змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 №454 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.09.2013 за №1628/24160 (далі-Порядок №454), надаємо приклад формування показників звіту у таблиці 6 додатку 4 за лютий 2015 року.

У програмному забезпеченні, за допомогою якого формується звіт, обов’язково необхідно відключити функцію «автоматичний розрахунок».

Наприклад: особа  перебувала у трудових відносинах повний календарний місяць і їй нарахували заробітну плату 609 грн., тобто менше мінімального розміру (працював на умовах неповного робочого часу). Сума, на яку платник у такому випадку нараховує єдиний внесок, становить 1218 грн. При цьому в таблиці 6 додатку 4 відображаємо:

Реквізит 15 «Кількість календарних днів перебування у трудових / ЦП відносинах протягом звітного місяця» - 31 день;

Реквізит 17 «Загальна сума нарахованої заробітної плати/доходу (усього з початку звітного місяця)» - 609 грн.;

Реквізит 18 «Сума нарахованої зарплати/доходу у межах максимальної величини, на яку нараховується єдиний внесок»-609 грн.

Реквізит 19 «Сума утриманого єдиного внеску за звітний місяць (із заробітної плати/доходу)» - 21,92 грн.

Усі інші реквізити заповнюються відповідно до Порядку № 454.

У разі якщо особа у звітному місяці пропрацювала два тижні, а решту часу перебувала на лікарняному, то в таблиці 6 додатку 4 відображаємо фактично нараховану зарплату за відпрацьований час. За умови, що заробітна плата за відпрацьований час менше мінімальної, питання необхідності донарахування сум єдиного внеску має розглядатися одночасно з нарахуванням сум допомоги з тимчасової втрати працездатності.

У разі якщо особу прийнято на роботу протягом звітного місяця і заробітна плата становить менше ніж мінімальний розмір,то єдиний внесок нараховується і утримується із фактичної суми заробітної плати.

Відповідно, суми про нараховану заробітну плату та нарахований і утриманий єдиний внесок повинні бути відображені в таблиці 1 додатка 4 Порядку №454, а саме:

у рядку 1.1 таблиці 1 додатка 4 Порядку №454 зазначаємо фактичну суму нарахованої зарплати-609 грн.

у рядку 2.1 таблиці 1 додатка 4 Порядку №454 зазначаємо 1218 грн., тобто суму, яка відповідає мінімальному розміру заробітної плати.

у рядку 3.1.1 таблиці 1 додатка 4 Порядку №454 зазначаємо 447,74 грн., (1218*36,76%).

у рядку 4.1 таблиці 1 додатка 4 Порядку №454 зазначаємо  609 грн.

у рядку 5.1 таблиці 1 додатка 4 Порядку №454 зазначаємо 21,92 грн.(609*3,6 відсотка).

Консультування страхувальників та найманих осіб проводять спеціалісти відділунадходження, прогнозування платежів та обліку застрахованих осіб управління Пенсійного фонду України в  районі за телефоном №22984, або за допомогою програми Skype– зв»язку (адреса - upfu_kelmenci).

Наталя Бабин, заступник начальника управління

Пенсійного фонду України в Кельменецькому районі

  •  

  •  

  •  

  •  
-