При Кельменецькій райдержадміністрації відбулися установчі збори та обрано новий склад громадської ради

10.02.2017 | 16:10
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кельменецький район

Сьогодні, 10 лютого, в малому залі засідань райдержадміністрації за участі голови райдержадміністрації Віталія Швеця, першого заступника голови райдержадміністрації Ігоря Урсуляка та заступника голови районної ради Анатолія Горобця відбулося засідання установчих зборів для формування нового складу громадської ради при Кельменецькій районній державній адміністрації.

Всіхприсутніхознайомлено із порядком денним засідання. Заслухано звіт  ініціативної групи про підготовку до установчих зборів, у ході якого озвучено перелік документів, які надійшли від 16 інститутів громадянського суспільства.

Згідно затвердженого установчими зборами регламенту, за результатами голосування, до складу новообраної громадської ради увійшло 16 учасників установчих зборів, які представлятимуть інтереси громадськості району упродовж наступних двох років.З інформацією про роботу громадської ради при райдержадміністрації попереднього скликання 2015-2016 років виступила її голова Марія Тимінська.

На засіданні обрано голову, заступника голови та секретаря громадської ради при районній державній адміністрації: відповідно Марію Тимінську, Василя Пуюла та Інну Раренко.

Новообрана голова громадської ради, звертаючись до присутніх, висловила сподівання на тісну плідну співпрацю. В свою чергу голова райдержадміністрації Віталій Швецьвисловивчленам громадської ради подяку за активну участь у суспільному житті Кельменеччини, небайдужість до  наболілих питань соціально-економічного розвитку району.

Окрім того, відбулося перше засідання новообраної громадської ради, на яке винесено  найактуальні питання  сьогодення, що турбують жителів району. Це добровільне об’єднання територіальних громад Кельменецького району та перспектива утворення госпітальних округів.

Щодо процесу об’єднання громад на Кельменеччинівиступив голова райдержадміністрації Віталій Швець, який навів приклади процесу об’єднання у  сусідніх районах, їх недоліках та позитивах. Висловив думку щодо необхідності виконання Перспективного плану, затвердженого Кабміном, яким передбачено утворення однієї громади із центром у Кельменцях. Віталій Швець додав, що у 2016 році об’єднані громади області отримали кошти інфраструктурної субвенції у розмірі 45 млн. грн. Керівник виконавчої влади району наголосив, що перед об’єднанням необхідно думати про спроможність майбутніх об’єднаних громад, як у фінансовому так і кадровому плані.

Членами громадської ради запропоновано письмово звернутися  до  райдержадміністрації і районної ради та висловити думку щодо  підтримки процесу  об’єднання в районі в одну територіальну громаду, разом з тим рекомендувати сільським головам підтримати та розпочати  процес децентралізації.

Не менше обговорення викликало друге питання щодо реформування галузі охорони здоров’я. З інформацією виступила головний лікар КУ «Кельменецька центральна районна лікарня» Майя Дудко, яка відзначила про порядок створення госпітальних округів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 № 932 .

Члени громадської ради висловили стурбованість та  занепокоєння від громадськості  щодо можливості створення госпітального округу з центром у  Хотині, а не в Кельменцях. Наводили переконливі докази на користь Кельменецької центральної районної лікарні, яка має належні умови, прекрасну матеріальну базу. І з цією метою прийнято рішення письмово звернутися в облдержадміністрацію та Міністерство охорони здоров’я України.

  •  

  •  

  •  

  •  
-