Компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги

03.10.2018 | 09:53
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кельменецький район

Згідно з Порядком призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, що затверджені Постановою Кабінету Міністрів України №558 від 29.04.2004р. непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами), призначається щомісячна компенсаційна виплата (далі - компенсація).
Компенсація призначається, виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у таких розмірах:
Компенсація призначається, виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у таких розмірах:
- 15 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги особам з інвалідністю I групи;
- 10 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування, особам з інвалідністю II групи та дітям з інвалідністю;
- 7 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги особам з інвалідністю III групи та хворим, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування.
Компенсація фізичним особам, які досягли пенсійного віку, визначеного статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", та особам з інвалідністю, які надають соціальні послуги, призначається у зазначених розмірах, виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Фізична особа, яка надає соціальні послуги, має право одержувати тільки одну компенсацію незалежно від кількості обслуговуваних осіб, видів та обсягу послуг. Компенсація призначається і виплачується структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві державної адміністрації, виконавчого органу міської ради за місцем проживання, перебування особи, якій надаються соціальні послуги, з дня подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги, та особою, яка їх потребує, заяв разом з документами.

Для призначення компенсації подаються такі документи:
1) фізичною особою, яка надає соціальні послуги:
- заява;
- копія паспорта, коду, рахунок банку;
- копія трудової книги (1 стор. та звільнення з роботи, довідка сільради, що не працює, а у разі відсутності трудової книжки - письмове повідомлення особи із зазначенням інформації про відсутність трудової книжки та про останнє місце роботи чи отримання доходів);
- довідка пенсійного фонду про перебування на обліку;
- довідка центру зайнятості, що не перебуває на обліку;
- висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що стан її здоров'я дозволяє постійно надавати соціальні послуги;
- заява про надання згоди на проведення перевірки даних про доходи особи з використанням відомостей Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (з урахуванням вимог Закону України "Про захист персональних даних").

2) для особи за якою здійснюватимуть догляд, або її законним представником (у разі визнання цієї особи недієздатною): - заява про необхідність надання соціальних послуг; - копія паспорта, або іншого документа, що посвідчує особу, коду;
- довідка терцентру, що не перебуває на обліку;
- довідка пенсійного фонду, що не отримує надбавку на догляд;
- довідка з фонду соціального страхування, що не перебуває на обліку;
- копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма N 157-1/о, затверджена наказом МОЗ від 30 липня 2012 р. N 577)
- висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність особи до самообслуговування (за винятком осіб з інвалідністю I групи, інвалідність яких встановлена безстроково та які згідно з довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією потребують постійного стороннього догляду). Порядок видачі такого висновку та його форма затверджуються МОЗ.

За більш детальним роз’ясненням з цього питання прохання звертатись до спеціалістів управління праці та соціального захисту населення Кельменецької районної державної адміністрації, або за тел. 2-06-61. Сума коштів затверджена на 2018 рік для виплати компенсації складає 15 000 грн. Станом на 01.10.2018

Начальник відділу УПСЗН В.Синюк

  •  

  •  

  •  

  •  
-