Інструкція з оформлення пенсійної виплати

24.06.2015 | 15:50
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кельменецький район

Подання заяви

Першим і головним кроком для оформлення майбутньої пенсії є звернення в управління Пенсійного фонду України із заявою про призначення пенсії. Заяву може бути подано не раніше як за місяць до досягнення пенсійного віку.

Заяву про призначення пенсії особа, яка працює, подає особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо в управління Пенсійного фонду України за місцем проживання (реєстраці).

Якщо майбутній пенсіонер працює, то заяву про призначення пенсії він подає в управління Фонду за місцем розташування підприємства, установи або організації через уповноважену посадову особу підприємства. Ця посадова особа зобов»язана не пізніше як за місяць до дня досягнення працівником пенсійного віку письмово повідомити його про виникнення  права на пенсію за віком, у тому числі на пільгових умовах.

Водночас особу, яка працює не позбавлено права подати заяву в управління за місцем проживання (реєстрації) особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, або через законного представника.

Збір документів

Протягом 10 днів із дня одержання заяви про призначення пенсії посадова особа підприємства оформляє всі необхідні документи й надсилає їх у відповідне управління або передає документи працівникові для їх подання в управління за місцем проживання (реєстрації).

Незалежно  від того, до якої з вищезазначених категорій належить особа, яка звертається з приводу призначення пенсії за віком, до заяви про призначення пенсії додають такі документи:

  • паспорт і довідку податкової адміністрації про присвоєння ідентифікаційного номера або копію сторінки паспорта з позначкою про те, що особа має право здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера;
  • документи про стаж (трудову книжку, військовий квиток, диплом про навчання тощо);
  • довідку про заробітну плату за 60 місяців страхового стажу рідряд до 01.07.2000 р. (до 01.01.2016 р. – на бажання особи або обов»язково, якщо страховий стаж після 01.07.2000 р. становить менш як 60 місяців);
  • документи, які засвідчують особливий статус особи (посвідчення ветерана війни, учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, донора тощо).

Запити

У необхідних випадках особа підприємства надає працівникові допомогу щодо одержання відсутніх документів для призначення пенсії. Якщо підготовлено не всі необхідні для призначення пенсії документи, то в управління подаються наявні документи, а документи, яких не вистачає, подаються додатково. Якщо їх буде подано протягом трьох місяців з дня повідомлення про необхідність подвання додаткових документів, то днем звернення щодо призначення пенсії  вважають день прийняття заяви про призначення пенсії.

За зверненням особи  про перевірку таких документів, спеціалісти управління здійснять відповідні перевірки та в разі потреби надішлють додаткові запити, здійснять перевірки підстав видачі документів, у тому числі і довідок про заробітну плату, і повідомлять про доцільність / недоцільність подання інших документів для їх попередньої перевірки.

Про результати здійсненої роботи управління поінформує заявника, зокрема, про можливість урахувати надані документи, про тривалість страхового стажу, право на пенсію, терміни для звернення щодо її призначення тощо.

В результаті

За наявності документів, необхідних для призначення пенсії, управління не пізніше як за 10 днів їх розглядає й ухвалює рішення щодо призначення (відмови в призначенні) пенсії.

Водночас не пізніше як за 10 днів після цього рішення управління видає або направляє адміністрації підприємства, установи, організації або особі повідомлення про призначення, відмову в призначенні пенсії із зазначенням причин відмови та порядку оскарження такого рішення.

Заяву про призначення пенсії з усіма поданими документами та ухваленим рішенням зберігають в пенсійній справі пенсіонера.

Завчасне звернення в органи Пенсійного фонду України з документами для призначення пенсії допоможе забезпечити її призначення та щонайскорішу виплату після досягнення пенсійного віку.

Оксана Корогода, начальник відділу з обслуговування та розгляду звернень громадян управління Пенсійного фонду України в Кельменецькому районі

  •  

  •  

  •  

  •  
-