Інформація для працюючих пенсіонерів

11.09.2014 | 08:56
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кельменецький район

Як повідомляє начальник відділу пенсійного забезпечення з питань обробки пенсійної документації управління Пенсійного фонду України в Кельменецькому районі Іванна Базюк, сьогодні в Кельменецькому  районі нараховується 1243 пенсіонерів, які працюють. Працюючим пенсіонерам надається можливість кожні два роки здійснювати перерахунок пенсії.

Відповідно ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що коли застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок її пенсії проводиться через два роки. При цьому, якщо у ці два роки особа набула 24 місяці страхового стажу, за бажанням пенсіонера перерахунок може бути проведено із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в ч.1 ст.40 Закону. Стаття 40 передбачає, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року.

Водночас за бажанням пенсіонера та за умови підтвердження ним довідки про заробітну плату первинними документами (ця норма діятиме до 1 січня 2016 року) або якщо страховий стаж такої особи, починаючи з 1 липня 2000 року, становить менше 60 місяців, то для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу поспіль до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв у роботі. Але при цьому буде застосовано показник середньої заробітної плати, який враховувався під час призначення чи попереднього перерахунку пенсії.

            Якщо пенсіонер, який продовжує працювати, після призначення чи попереднього перерахунку пенсії має менше, ніж 24 місяці страхового стажу, перерахунок буде здійснено не раніше, ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, з урахуванням набутого страхового стажу після її призначення (перерахунку) і заробітної плати, з якої було призначено чи попередньо перераховано пенсію.

            Пенсіонери зобов’язані повідомляти управління  Пенсійного фонду в районі про обставини, що спричиняють зміну розміру пенсійної виплати або припинення її виплати: про вступ на роботу, звільнення з роботи, зміни в складі сім’ї.

Звертаємо увагу громадян на те, що перерахунок пенсії з урахуванням стажу не проводиться, якщо особа отримує пенсію за вислугу років на умовах, передбачених Законом України «Про пенсійне забезпечення», і якщо вона не досягла відповідного віку. Тобто, якщо особа отримує пенсію за вислугу років і працює не за спеціальністю, то страховий стаж, набутий після призначення пенсії за вислугу років буде врахований після досягнення пенсійного віку.

            Консультування жителів району з будь – яких питань пенсійного забезпечення проводиться фахівцями відділу з обслуговування та розгляду звернень громадян: телефон «гарячої» лінії (03732) 2 14 97; адреса для Skype– зв’язку   upfu_kelmenci.

  •  

  •  

  •  

  •  
-