Голова райдержадміністрації Віталій Швець про підсумки 2015 року та плани на 2016 рік

05.01.2016 | 10:00
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кельменецький район
  • Віталію Михайловичу, на Вашу думку,  якими подіями запам'ятався 2015 рік для громади Кельменецького району? Які основні здобутки і підсумки роботи районної влади?

            Робота на посаді голови райдержадміністрації складна і відповідальна, особливо у час неоголошеної війни, яка вбиває людей і знищує економіку, виснажує Україну і впливає на життя наших громадян.  Серед основних завдань, які я ставив перед собою  - це наповнення місцевих бюджетів, забезпечення в районі збалансованого  соціально-економічного розвитку, поліпшення соціального захисту населення та вирішення актуальних проблем життєдіяльності. Вважаю, що  райдержадміністрацією вживалися  необхідні заходи щодо забезпечення  реалізації завдань, визначених нормативно-правовими актами Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядчими документами голови облдержадміністрації.

 

  • Реформування бюджетної системи дуже важливо для України.Чи євже конкретні  результатиміжбюджетних відносин?

 

         Починаючи з 2015 року, джерела наповнення місцевих бюджетів було розширено за рахунок передачі з державного бюджету на місця цілої низки податків, а також запровадження нових зборів.

            Зокрема, у 2015 році, за оперативними даними, до місцевих бюджетів району надійшло 37901,1 тис. грн.  власних доходів, з них: по загальному фонду– 34845,4 тис. грн. та 3055,7 тис. грн. – по спеціальному. Виконання бюджету по власних доходах  складає 130,1  відсоток   до уточненого плану на рік. 

              В порівнянні з відповідним періодом минулого року до бюджету району надійшло доходів  загального фонду на 11984,8тис. грн. більше.      

  Виконання видаткової частини  загального фонду бюджету району за 2015 рік  склало 208619,8 тис.грн., що становить 97,2 відсотка до  уточненого плану, спеціального фонду – 87,8 %  або 11292,7 тис.грн.

Протягом 2015 року на захищені статті видатків по загальному фонду направлено – 174986,1 тис.грн. або 83,9 відсотки усіх видатків, з них на виплату заробітної плати – 90530,6 тис.грн. та на оплату за спожиті бюджетними установами району енергоносії – 13310,9 тис.грн.

Простроченої кредиторської заборгованості із виплати заробітної плати та оплати за спожиті бюджетними установами енергоносії в районі не має.

  • Що було зроблено  у розв’язанні основних економічних і соціальних проблем району?

     Одним із першочерговим завданням державної політики – є турбота про дітей, їхнє майбутнє, створення належних умов для навчання і виховання, зміцнення матеріальної бази закладів освіти, розвиток освітньої галузі району в цілому.

          В 2015 році, за підтримки  обласної  державної адміністрації, відновлено будівельні роботи по добудові навчального корпусу школи до спортивного залу клубу в   с.Мошанець. Кошторисна вартість об’єкту складає 14504,36 тис.грн. Наразі на об’єкті робітники виконують внутрішньооздоблювальні роботи, встановлюють систему опалення та комплексну трансформаторну підстанцію, проводять роботи по встановленню внутрішньої електромережі, здійснюють планування території закладу. Районною державною адміністрацією для новобудови придбано меблі, обладнання для харчоблоку, спортивного залу та  майстерні. Станом на 01.01.2016 використано коштів на загальну суму 9367,96 тис.грн. В 2016 році Мошанецьку школу плануємо  здати  в експлуатацію.

У рамках підготовки до навчального року та осінньо-зимового періоду,  по всіх закладах освіти району виконувались ремонтні роботи. Наприклад, у Перковецькому, Нелиповецькому та Дністрівському НВК замінено газові котли на нові та економніші, відремонтовано  системи газопостачання у Вовчинецькому, Росошанівському, Ленковецькому та Коновському НВК та ін.

          З метою зміцнення матеріальної бази освітніх закладів було придбано комп’ютери для  Новоселицького, Оселівського, Перковецького НВК, нове обладнання для кабінетів фізики Кельменецького ліцею, Бабинської ЗОШ, Росошанівського НВК.

У 2015 році продовжував свою дію і надалі буде впроваджуватися спільний проект ЄС та програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». У  ІІІ  фазі даного Проекту  беруть участь  4 сільські  ради: Зеленецька, Бурдюзька, Козирянська, Лукачанська. Зареєстровані 4 громадські  організації: ГО «Чишма» с. Зелена, ГО «Спільними зусиллями»  с. Бурдюг,  ГО «Лукачани плюс» с.Лукачани,  ГО «Горицвіт» с.Козиряни.  Для участі в проекті обрано три навчальні заклади та 1 об’єкт галузі охорони здоров’я. Всього в рамках проекту планується  залучити державних коштів  в  сумі  40 тис.дол.

В сфері транскордонного співробітництва буде продовжуватися робота  над  підготовкою  та  подачею  інвестиційних  проектів «Організація транскордонного кластеру дитячого  туризму «Дністер»  та «Покращення  взаємодії аварійно-рятівних  служб та  захисту прикордонної території Кельменецького  району та району Бричень Респібліки Молдова»   на  конкурс  в  рамках  Спільної операційної  програми ’’Україна-Румунія’’.

  • Чи вживалися заходи щодо розвитку транспортної інфраструктури району?

        У 2015 році на виконання робіт з реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг комунальної власності району використано коштів з обласного дорожнього фонду на загальну суму 1440,17 тис. грн., з районного дорожнього фонду – 513,4 тис.грн., селищної та сільських рад – 1047,9 тис.грн. Всього було  відремонтовано  22 дороги.

         У 2016 році робота райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування  і надалі буде спрямовуватиметься на утримання та  проведення ремонтів  доріг населених пунктів району.

          Розпочато внутрішньооздоблювальні роботи в адмінбудинку для територіального центру смт Кельменці, для цього з районного бюджету виділено 600 тис. грн. Кошторисна вартість об’єкту складає 2585 тис.грн.

 

  • Забезпечення соціального захисту громадян, зокрема, у сфері житлово-комунальних послуг - один із основних принципів державної політики. Як Ви оцінюєте  роботу у цій галузі?

Сьогодні, в умовах складної економічної ситуації в країні, держава передбачила механізм відшкодування витрат населення, зокрема, шляхом надання субсидій. Перед районом було поставлене завдання охопити субсидіями не менше 4330 сімей, в даний час це завдання виконане на 184 %. Такий показник досягнутий завдяки злагодженій роботі управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації і створених робочих груп при сільських  радах. В 2015 році до управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації надійшло 8009 заяв від жителів району  для призначення субсидій, з них опрацьовано 7484, що складає 93 %.

 

  • Які пріоритетні напрями  економічного і соціального  розвитку закладені на 2016 рік?

Аграрний сектор економіки відіграє важливу роль у системі матеріального виробництва, зміцненні економіки району, підвищенні добробуту населення. Цій галузі надається пріоритетне значення. 

Агроформуваннями закладено основи майбутнього урожаю. Станом на 1 грудня 2015 року, озиминою під урожай 2016 року засіяно 5,7 тис.га площ. Це на 12,4% або на 0,6 тис.га більше, ніж торік. Площі посіву зернових культур на зерно збільшились на 44,2% (на 1,7 тис.га), ріпаку на зерно, навпаки, зменшились у 4,8 раза або на     1,0 тис.га. Найвагомішу частку в озимому зерновому клині зайняли посіви пшениці озимої (86,3%).

Згідно розрахунків управління агропромислового розвитку райдержадміністрації та пропозицій  сільськогосподарських підприємств очікується, що всіма категоріями господарств, включаючи населення, обсяг валової продукції сільського господарства складе 386,6 млн. грн., з них продукції рослинництва – 267,80 млн.грн.,   тваринництва – 116,8 млн.грн. Передбачається виробити в 2016 році,  зокрема,  60,3 тис.тонн  зерна, 3,9 тис.тонн  соняшнику, 29,2 тис.тонн картоплі, плодів  та  ягід 4,4 тис.тонн, 4,6 тис.тонн    м’яса  (в живій вазі),  21,6 тис.тонн  молока.

            В 2016 році актуальним питанням, що потребує першочергового вирішення є завершення реконструкції мережі водопостачання  смт Кельменці. Для продовження будівництва даного об’єкту райдержадміністрацією спільно з селищною радою підготовлено необхідний пакет документів. Маю надію, що даний проект буде втілено у життя у 2016 році.

         Як і  в минулі роки, планується здійснення  заходів щодо зростання обсягів реалізації  промислового виробництва. В  2016 році обсяг   реалізованої   промислової   продукції за  прогнозами   складе 4,2 млн.грн., на  одну  особу  - 102,1 грн.

          На завершення хочу подякувати за підтримку усім, хто допомагав не лише практичними діями, а й розумінням та конструктивними порадами. Впевнений, що саме від наших спільних зусиль, значною мірою залежить як буде і надалі розвиватися сільське господарство, промисловість та як житимуть люди в районі.

  •  

  •  

  •  

  •  
-