ЄДИНИЙ СОЦІАЛЬНИЙ ВНЕСОК ПІДЛЯГАЄ СПЛАТІ НЕЗАЛЕЖНО ВІД ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПЛАТНИКА

25.10.2018 | 10:43
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кельменецький район

Кельменецьке управління ГУ ДФС у Чернівецькій області звертає увагу на те, що з 01.01.2017року Законом №1774 внесено зміни до п.2 частини першої ст.7 Закону про ЄСВ, якими змінено механізм розподілу доходу (прибутку), отриманого від діяльності, зокрема, фізичних осіб – підприємців, які перебувають на загальній системі оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

При визначенні бази нарахування єдиного внеску сума отриманого доходу (прибутку), зазначена в річній декларації, ділиться на кількість місяців, протягом яких особа перебувала на обліку як платник єдиного внеску.
Отже, законодавством визначено єдині умови щодо сплати єдиного внеску у розмірі, не меншому за розмір мінімального страхового внеску, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску як для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, так і для фізичних осіб – підприємців, які перебувають на загальній системі оподаткування.
Мінімальний страховий внесок – це сума єдиного внеску, що визначається розрахунково, як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця (п.5 частини першої ст..1 Закону № 2464).
Частиною п’ятою ст.8 Закону №2464 для зазначеної категорії платників встановлена обов’язкова ставка ЄВ, що дорівнює 22 відсотки бази нарахування.
Єдиний соціальний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина дванадцята ст..9 Закону №2464).
Право на звільнення від сплати єдиного соціального внеску за себе мають, зокрема ФОП – платники єдиного податку за умови, що вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст..26 Закону України від 09липня 2003рроку №1058 – IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного соціального внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (частина четверта ст.4 Закону №2464).
Таким чином, фізичні особи підприємці сплачують єдиний внесок незалежно від того, отримували вони дохід чи ні. Виключення є ФОП за умови, що вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст..26 Закону №1058 та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.
Зняття з обліку платників єдиного внеску - фізичних осіб - підприємців здійснюється контролюючими органами на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, після проведення передбачених законодавством перевірок платників та проведення остаточного розрахунку (абз.7 частини 1 ст.5 Закону №2464).
У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця така фізична особа користується правами, виконує обов’язки та несе відповідальність, що передбачені для платника єдиного внеску, в частині діяльності, яка здійснювалася нею як фізичною особою - підприємцем (частини 4 ст.6 Закону№2464).
При цьому останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи (частина 8 ст.9 Закону № 2464).
Платник єдиного внеску (фізична особа –підприємець) знімається з обліку після проведення перевірки та здійснення остаточного розрахунку зі сплати єдиного внеску.
До реєстру страхувальників вносяться відповідні записи із зазначенням дати та причини зняття з обліку платника єдиного внеску.
Датою зняття з обліку платника єдиного внеску є дата внесення запису до реєстру страхувальників.

Начальник Кельменецького
управління ГУ ДФС у Чернівецькій області Ю.ДИГОЛЯН

  •  

  •  

  •  

  •  
-