Чи є ваша праця легальною?

22.05.2015 | 15:53
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кельменецький район

Досягнувши пенсійного віку, призначивши пенсію, людина чекає на її  підвищення. І це нормально та  закономірно. Але хочеться ще раз нагадати - щоб отримувати пенсію в більшому розмірі, треба потурбуватися про це з молодих літ. Адже, в поважному, похилому віці, змінити деякі факти трудової діяльності вже неможливо.

Чи усвідомлюють працівники, що роботодавці зобов'язані сплачувати за них пенсійні внески, які в майбутньому повернуться їм у вигляді пенсій? Пенсійна реформа покликана, насамперед, зміцнити страхові принципи, зміст яких полягає в тому, що кожен учасник страхової системи отримує пенсію відповідно до розміру внесків, сплачених роботодавцем або учасником особисто. Отже, сплата страхових внесків перестає бути простим обов'язком, а набуває морального змісту, тому що забезпечує поточні пенсійні виплати, торкається інтересів найманих працівників, їхніх майбутніх пенсійних прав.

Викликає чимале занепокоєння той факт, що роботодавці, які платять заробітну плату в «конвертах», намагаючись зменшити податки та страхові внески, нараховують їх із мінімальної заробітної плати, що впливає на страховий стаж, а відтак – і розмір майбутньої пенсії. Отримуючи заробітну плату у «конверті», кожен має замислитись, чи у «конверті» йому виплачуватимуть пенсію? Якщо людина хоча б раз відмовиться працювати без оформлення або за мізерну легальну працю, це сприятиме тому, що  роботодавці змушені будуть відмовитися від ганебного підходу до отримання прибутків за рахунок ігнорування власних обов»язків перед працівниками із виплати гідної зарплатні.

З метою сприяння легалізації зайнятості населення та детінізації заробітної плати, управління Фонду в районі співпрацює з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, правоохоронними органами, роботодавцями району. В управлінні є  вичерпна інформація, яка дозволяє виявляти суб’єктів господарювання, які порушують чинне законодавство щодо забезпечення прожиткового мінімуму працюючим. Працівниками відділу надходження, прогнозування платежів та обліку застрахованих осіб щомісячно проводиться аналіз місячної звітності з метою виявлення роботодавців, які виплачують найманим працівникам заробітну плату, нижчу або на рівні мінімальної заробітної плати. З метою отримання допомоги в легалізації заробітної плати, управлінням щомісячно направляються списки вказаних роботодавців  до Кельменецької РДА, прокурору району, голові районної організації роботодавців, голові районної ради по координації діяльності профспілкових організацій, начальнику Кельменецького РВ УМВС.

Для розширення бази нарахувань єдиного соціального внеску,  спільно з працівником відділу економіки Кельменецької РДА та ДПІ проводяться заходи щодо сприяння легалізації тіньової зайнятості та захисту прав людини на отримання заробітної плати, не нижче від визначеної законодавством. З цією метою у січні-квітні 2015 року проведено 4 виїзні рейди, під час яких  перевірено  54 платники. Виявлено 1 випадок  неналежного оформлення трудових відносин роботодавців з найманими особами.

Проблему тіньової заробітної плати неможливо вирішити без участі найманих працівників, профспілкових організацій та організацій роботодавців. Тільки усвідомивши, що розмір пенсії в майбутньому – це похідна від заробітної плати сьогодні, тільки в тісній співпраці можливо досягнути успіхів.

Про всю необхідну інформацію з цих та інших питань щодо законодавчих змін та діяльності управління Пенсійного фонду України в районі можна дізнатися, скориставшись послугами інформаційного кіоску, проконсультуватися за допомогою програми Skype – зв»язку (адреса: upfu_kelmenci), доступ до якої щоденно забезпечують сільські ради та бібліотечні установи сіл району, зателефонувати на «гарячу телефонну лінію» (за №(03732)21497).

Наталія Бабин, заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Кельменецькому районі

  •  

  •  

  •  

  •  
-