Боротьба із Оленкою волохатою

06.04.2017 | 11:52
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кельменецький район

СИГНАЛІЗАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

  Продовжується  вихід із місць зимівлі оленки волохатої. За теплої сонячної погоди проходить інтенсивне заселення шкідником насаджень плодових культур.  Рання і спекотна весна просто рай для цього шкідника. Оленка волохата —матово-чорний жук, завдовжки близько сантиметра, густо вкритий, особливо знизу, жовтувато-сірими волосинками. На надкриллях — 12 поперечних білих плям різної величини. Після зимівлі виходить із ґрунту під час цвітіння кульбаби. Шкідник цей харчується цвітом декоративних та плодово-ягідних культур: виїдає тичинки і маточки, обгризає пелюстки. Спочатку на кульбабі, потім на тюльпанах, нарцисах, ірисах, після чого перелітає на абрикос, персик, черешню, вишню, сливу, грушу, яблуню, що цвітуть, не гребує суницею, смородиною, виноградом, калиною — словом, шкодить скрізь.

      Значні пошкодження цей шкідник завдає в посушливі роки. Після цвітіння садів оленка волохата мігрує на поля і живиться квітами злаків, рослинами родини хрестоцвітих та інших культур.

     Для відкладання яєць самка заривається в грунт (багатий на гумус) на глибину 2-5 см, де і розташовує яйця (по 3-4 штуки). Розвиток личинок триває протягом 2-3 місяців. Живляться вони відмерлими корінцями та перегноєм. Залялькування відбувається в серпні. Тривалість стадії лялечки — близько 2 тижнів. Жуки, які виходять з лялечки, залишаються в грунті до весни. Жуків поїдають сиворакша, одуд, бугайчик, сорока, граки, шпаки, вивільга, кам’янка звичайна та інші птахи.

      В “Переліку пестицидів і агрохімікатів…” (Київ, 2014р.) та “Доповнення до переліку…” (Київ,2015р.) дозволено застосування тільки трьох препаратів проти оленки волохатої і інших видів бронзівок на плодових культур в фазу цвітіння: Каліпсо 480 SC, к.с. -0,25 л/га, Моспілан, в.п.-0,2 кг/га та препарат Маврік, в.е. -0,6 л/га.

      На присадибних ділянках для зменшення шкодочинності необхідно проводити струшування жуків з плодових дерев на поліетиленову плівку, брезент, в середині дня, коли жуки найбільш активні, та знищувати. Перед струшуванням дерева потрібно обприскувати холодною водою, щоб жуки не злітали. У разі проведення хімічних методів боротьби треба використовувати препарати, дозволені до використання, з дотриманням регламентів застосування та техніки безпеки. Дерева яблуні  на присадибних ділянках обприскують препаратом Каліпсо 480, к.с. з нормою витрати 2,0 мл препарату на 10 л води на 1 сотку саду. За умови дотримання рекомендованих норм витрати препарат безпечний для бджіл, що дозволяє проводити обприскування і під час цвітіння.

     Обробітки  плодових насаджень  проводьте  в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години.  Не менше як за дві доби, про час та місце  проведення захисних обробок, необхідно обов`язково попереджувати   голів  сільських і селищних  рад та пасічників.

   При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих санітарних правил техніки безпеки та гігієнічних норм.

 

Провідний спеціаліст                                              Повар Г.І.

  •  

  •  

  •  

  •  
-