Актуальний коментар для тих, хто займається фермерським та особистим селянським господарством

25.01.2013 | 12:14
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кельменецький район

         В управлінні Пенсійного фонду України в Кельменецькому районі проводиться робота по залученню до сплати єдиного соціального внеску осіб, які займаються фермерським господарством або ж ведуть особисте селянське господарство та не підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню.

        Для того, щоб оформити добровільну сплату єдиного соціального внеску, члени фермерських та особистих селянських господарств, до управління Пенсійного фонду України в районі необхідно подати заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування; документ, що підтверджує їхнє членство в такому господарстві; копії довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності), трудової книжки (за наявності), документа, що посвідчує особу.

      Для членів фермерського та особистого селянського господарства розмір єдиного внеску у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні становить – 33,2%, у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні на випадок безробіття – 1,5%, у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням – 1,9%, у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що спричинили втрату працездатності – 1,51% від суми, яку такий платник визначає самостійно, але не більше за максимальну величину бази нарахування єдиного внеску, яку встановлено в законі.

При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу. Його розмір з 1 січня 2013 року становить – 398,00 грн.,  з 1 грудня цього ж року – 422,65 грн.

     Отже, якщо зазначені особи виявили бажання брати участь у всіх видах загальнообов’язкового державного соціального страхування, єдиний соціальний внесок встановлюють у розмірі 38,11%.

    За довідками звертатися у відділ обліку надходження платежів управління Пенсійного фонду в районі. Це дасть можливість не тільки забезпечити зарахування страхового стажу для призначення в майбутньому пенсії, а і отримання всіх соціальних гарантій сьогодні.

  •  

  •  

  •  

  •  
-